ALENA HÁJKOVÁ

KOUČ PROFESIONAL

Pouze online

Odkudkoliv

Odkudkoliv

VZKAZ PRO VÁS

Možná cítíš, že ve svém životě potřebuješ něco změnit, ale nevíš, jak na to. Nebo nejsi spokojený(á) s tím, co prožíváš, a nedokážeš si s tím poradit. Možná je toho tolik, že nevíš, kde začít...

Ráda ti s tím pomohu a provedu tě po cestě sebepoznání a seberozvoje. Vyslechnu tě, pomohu ti pochopit tvé vnitřní nastavení a identifikovat příčinu problému, dojdeme společně k odpovědím na otázky, na které si teď nedokážeš odpovědět, a také ti pomohu vše uchopit prakticky, aby sis konečně mohl(a) začít tvořit život podle vlastních představ.

MŮJ PŘÍBĚH

Byla jsem hodná holka, i puberta u mě probíhala v klidu. Poruše příjmu potravy, žlučníkovým kamenům a trávicím problémům jsem nepřikládala velkou váhu.

Nevěděla jsem, co chci, ale věděla jsem, co se ode mě očekává. A tak jsem si po maturitě prošla několika neúspěšnými pokusy o vysokoškolský titul. Připadala jsem si jako břídil. Stále jsem ale nevěděla, co chci. Žila jsem, jako doposud žije mnoho lidí: odpojená od sebe, vlastních pocitů a potřeb, nevědoma si svých talentů ani svého vnitřního nastavení, které právě určuje to, kým jsme a co v životě máme.

Ve svém prvním zaměstnání jsem si jako manažerka hotelu konečně připadala hodnotná. Za velkým sebevědomím navenek se však ukrývala ustrašená dušička. Bála jsem se konfliktů a říkat druhým NE tak moc, až mě jednoho dne z práce vezla sanitka. Ze svých problémů jsem obviňovala svou manipulativní vedoucí, jelikož jsem si tehdy ještě neuvědomovala, že za vše, co se v mém životě děje, jsem zodpovědná já. Moje vnitřní nastavení mě tehdy dovedlo až na urgentní příjem fakultní nemocnice, kde jsem skončila s psychosomaticky vyvolanou bolestí břicha a panickým záchvatem.

Neuměla jsem řešit problémy a postavit se za sebe, a tak jsem z práce utekla v domnění, že tím je vše vyřešeno.

V následující práci se však moje nastavení opakovalo. Ve své nové roli jsem se cítila hodnotně a důležitě. Každému jsem byla ochotná vyhovět téměř s čímkoli, jen aby přišla pochvala a pocit, že jsem dost dobrá. Zase jsem byla hodná holka pro druhé, opět na úkor sebe. Přítel to v té době se mnou neměl jednoduché, jelikož jsem si veškerou svou frustraci z nevyřčených „NE“ v práci ventilovala doma a dělala jsem si z něj hromosvod. Zvyšovala se moje celková životní nespokojenost.

Na jaře 2020 jsem věděla, že už mě má práce nebaví a nedává mi smysl. I tak mi hlavou běžely myšlenky jako: „Co by za takovou práci dali ostatní? Máš dobré peníze, vlastní kancelář a nepředřeš se, tak na co si stěžuješ? V zaměstnání je jistota. Stejně nic pořádného neumíš.“ Tehdy jsem se poprvé posadila do koučinkového křesla v roli klienta. Dalo mi to, co mělo, ale na hlubší práci se sebou jsem tehdy ještě nebyla připravená.

Z práce jsem utekla v době po první vlně covidu. Moje role zaměstnankyně a kolegyně, které mi skrze pozornost, výkony a pochvaly dodávaly sebehodnotu, zmizely. S podzimní vlnou covidu a zákazem výuky tance zmizela dočasně i moje role taneční lektorky. Najednou jsem byla jen Alča. Vnější dávkovače mé sebehodnoty zmizely. Připadala jsem si jako nic, ztracená, k ničemu. Nelíbilo se mi to, ale nebylo už odkud utíkat, protože před sebou člověk neuteče.

Když jsem začala mít úzkosti, došlo mi, že moje duše volá o pomoc. Pochopila jsem, že je něco špatně. Že nejsem na správné cestě a musím něco změnit. Vrátila jsem se ke své koučce a krátce nato nastoupila do Školy koučinku, kde jsem zahájila ještě intenzivnější práci na sobě. Prošla jsem si silnými aha momenty a bolestivými uvědoměními. Pochopila jsem svou minulost, své nastavení, vzorce chování a také, jak s tím vším pracovat a jak to změnit, abych si mohla tvořit lepší život.

Uvědomila jsem si, že základem všeho je zdravý vztah v sobě. Začala jsem vnímat své pocity, potřeby, naučila se říkat NE a vymezovat se. S tím přišla obrovská úleva a osvobození. Osobní rozvoj mi dává velký smysl, a tak se sebekoučink stal součástí každého mého dne.

Chceš změnit, co v životě máš, prožíváš, tvoříš? Změna není snadná, ale každý ji dokáže udělat, pokud se pro ni rozhodne. Jsem tu pro tebe a ráda ti s tím pomohu.

RYCHLÝ DOTAZ

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?

Jméno a příjmení*
Váš e-mail*
Telefonní číslo*
Dotaz*

OBLASTI MÉHO PŮSOBENÍ

VZTAH K SOBĚ


 • Mít sebe na prvním místě je nezbytné

 • Sebehodnota, sebeláska, sebevědomí jako základ

 • Nebát se opustit komfortní zónu

 • Umět se zdravě vymezit a říkat NE

PRÁCE A PENÍZE


 • Objevení profesního talentu

 • Strach z autorit/šéfa

 • Jak nepodléhat manipulaci (nejen) na pracovišti

 • Ze zaměstnání k podnikání

FYZICKÉ A DUŠEVNÍ ZDRAVÍ


 • Zdravý vztah ke svému tělu

 • Nemoc jako únik

 • Vliv psychiky na zdraví

PARTNERSTVÍ


 • Jak být skvělým partnerem/partnerkou = je třeba začít u sebe
 • Proč si pořád vybírám stejný typ partnerů/partnerek

RODIČOVSTVÍ


 • Jak se přestat zlobit na své rodiče

 • Uzdravení vztahu rodičů s (dospělým) dítětem

 • Uzdravení své vnitřní holčičky/chlapečka

PRAXE A ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI

 • 10 let zkušeností v oblasti výživy a celostního přístupu ke zdraví

 • 5 let zkušeností v oblasti vzdělávání dospělých

 • Aktivní zájem o neurovědu, psychosomatiku, alternativní medicínu, biohacking

 • Porucha příjmu potravy v dospívání

 • Zkušenosti z koučinkového křesla v roli klienta

CHCI OBJEDNAT KONZULTACI

ALENA HÁJKOVÁ

KOUČ 

Konzultační cena: 1000 Kč/hodina

Místo konzultace: Pouze online

Konzultace po telefonu: Odkudkoliv

Konzultace přes video: Odkudkoliv

Konzultační jazyky: Čeština

Co je důležité vědět

Pro efektivní práci se koučinky provádějí vždy v délce 2 hodin. Toto časování se ukazuje po 10 letech práce s lidmi jako nejpřínosnější pro osobní přeměnu i jako nejefektivnější využití vašich peněz. Intervaly mezi sezeními si domluvíte individuálně s koučem.
 • Konzultační cena: 1000 Kč/hod

REFERENCE MÝCH KLIENTŮ

Skvělé 2 hodiny koučování. Říkám si, proč jsem si koučku nenašla dříve? Alča je moc sympatická a přátelská, uteklo to jako voda. Bylo skvělé mít někoho "cizího" aby viděl můj život s odstupem. Jsem odhodlaná se pustit do akce a dosáhnout svých cílů.
Marta
"Alča mi pomohla ukázat směr. Pochopil jsem, kde jsem dělal chyby a jak jim lépe předcházet. Díky moc."
Petr
"Z dnešní konzultace mám zase spoustu aha vjemů. Přijde mi moc fajn, jak mě Alča dokáže otázkami navést k podstatě věci. Už mnohokrát jsem se snažila si určité věci analyzovat, ale asi člověk sám sobě neumí klást ty správné otázky. A vlastně jsem i moc ráda, že začíná vylézat to mé PROČ."
Tamara
"Konzultace byla skvělá. Donutilo mě to přemýšlet o věcech tak, jak jsem nad nimi nikdy nepřemýšlel. Spoustu věcí jsem si uvědomil. Cítím se skvěle a nakoplo mě to. Mám ještě větší chuť na sobě pracovat."
Jan
"Děkuji Bohu, že jsem se odhodlala na koučink objednat. Z koučky Alči mám velice příjemný pocit. Je to osoba, se kterou nemám strach sdílet své pocity. Naprosto jsem se za ty dvě hodiny uvolnila a spadl mi kámen ze srdce. Mám slzy v očích a cítím vděčnost za to, že je možné se s pomocí Alči posunout z místa. Našla jsem opět správnou cestu, ze které jsem sešla. Ty dvě hodiny jsem se cítila jako v jiném světě - klidném a uvolněném. Děkuji, už první sezení pro mě hodně znamenalo!"
Lenka