ALENA HÁJKOVÁ

KOUČ PROFESIONAL – SENIOR 2

Pouze online

Odkudkoliv

Odkoučovaných hodin: 500+

MŮJ PŘÍBĚH

Moje sebehodnota byla nulová. Nevěřila jsem si. Cítila jsem se jako nikdo. Navenek jsem působila sebevědomě, ale uvnitř mě bylo prázdno. Moje srdce bylo úplně zavřené, zašlapané, plné bolesti a křivd. Zodpovědnost za své špatné pocity jsem často přehazovala na druhé a měla jsem pocit, že mi všichni ubližují a já jsem jen bezmocná oběť, které se to děje.

Neuměla jsem si dát podporu, uznání a lásku sama, a tak jsem byla doslova ZÁVISLÁ na tom, aby mi to dávali všichni okolo. Proto jsem se snažila plnit očekávání druhých, aby přišla láska a potvrzení, že jsem dost. Pozornost, pochvala a přijetí od druhých byla pro mě droga, a tak jsem si chodila pro další a další dávku bez ohledu na své fyzické i psychické hranice – ani jedny jsem tehdy neměla. Často jsem si hodnotu doháněla přes VÝKONY v práci i jinde – protože čím větší výkon, tím větší uznání a potvrzení, že jsem fakt dobrá.

Slovo NE nebylo v mém slovníku. Byla jsem snadno zmanipulovatelná a každému jsem se přizpůsobovala tak, abych byla přesně taková, jakou mě on chtěl mít. Vůbec jsem nedokázala být sama sebou – protože taková jsem se cítila jako nic. Pro klid jsem mlčela.

Byla jsem od sebe a svých pocitů úplně odpojená. Moje srdce totálně převálcovala moje hlava a všechny nefunkční vzorce a přesvědčení, které do sebe za celý život nasála.

Nevěřila jsem si. Neuměla jsem se za sebe postavit, říct svůj názor nebo se jakkoli vymezit. Strašně jsem se bála AUTORIT. Všechno jsem si brala hrozně osobně. Jakákoli kritika mě dokázala srazit až na zem a mou vnitřní oběť rozpálit do běla. Kopala jsem kolem sebe, nebo jsem se naopak úplně uzavřela. Tolik mě to uvnitř bolelo, ale nedokázala jsem si to připustit, pojmenovat a začít řešit. Nebyla jsem zkrátka vůbec připravená převzít za sebe a svůj život jakoukoli odpovědnost. Od problému, „nevyhovujícího“ člověka nebo nepříjemné situace bylo pro mě snazší UTÉCT

A tak jsem utíkala celý život. Vždy, když jsem odstranila vnější spouštěč, krátkodobě se mi ulevilo, jenže pak se mé pocity a situace začaly opakovat a já jsem se cítila jako v bludném kruhu. Nechápala jsem, že abych problém trvale vyřešila, musím na něm začít pracovat zevnitř.

 

V mém „úprku“ mě zastavila až doba covidových lockdownů, kdy jsem se najednou poprvé v životě zastavila a ocitla sama se sebou. Vnější dávkovače mé hodnoty zmizely. Najednou jsem nebyla výkonný zaměstnanec ani oblíbená taneční lektorka. Najednou jsem byla jen ALČA = NIKDO. Poprvé v životě jsem se setkala tváří v tvář svému vnitřnímu peklu. Rozjely se mi úzkosti a já jsem pochopila, že ať už budu jakkoli utíkat, před sebou a svými vnitřními démony utéct nemůžu. Začala jsem si uvědomovat, jaké šílenosti jsem si v životě tvořila. Měla jsem obrovské pocity viny.  

Byla jsem ztracená a měla jsem chuť se na všechno vy**at. Vyhořela jsem na tom, co mě do té doby bavilo a čím jsem se chtěla živit. Přišel veliký strach a nejistota. Depresivní nálady se staly součástí každého mého dne. Netušila jsem, co se sebou ani jak z toho ven, ale věděla jsem, že musím konečně sama sobě nalít čistého vína

Cítila jsem, že bude zapotřebí „do toho říznout“, ale že sama to nezvládnu. Potřebovala jsem pomoct vyčistit a zahojit všechny ty krvácející rány, uklidit si v sobě a naučit se, jak si v sobě udržovat pořádek a čisto, jak se sebou pracovat a nepadat tak zpátky do toho nefunkčního autopilota, na kterého jsem celý život fungovala.

V Life Academy jsem našla cestu, jak na sobě pracovat a mít reálné výsledky, díky čemuž se teď můj život ubírá směrem, o jakém jsem dřív ani nesnila. Terapeutický koučink mi pomohl najít sebe sama a otevřít mé srdce sobě, druhým i životu. Převzala jsem zodpovědnost za svůj život a to, co se mi dříve zdálo nereálné, je pro mě dnes samozřejmost. Začala jsem si vážit sama sebe a dělat vše tak, aby to bylo v souladu se mnou. Přestala jsem utíkat a vypnula jsem výkony, protože ty už neurčují mou hodnotu. Přirozeně vnímám své pocity, potřeby a hranice a nemám strach je komunikovat druhým. Moje vnitřní prázdno se postupně naplňuje. Zároveň jsem konečně našla i své poslání a po letech hledání sebe sama dělám práci, která mi dává obrovský smysl.

A tak jsem tu nyní i pro vás.

Pokud cítíte, že nastal čas na změnu ve vašem životě, ráda se stanu vaší průvodkyní na cestě zpátky k sobě. Pomůžu vám si v sobě uklidit a tvořit si čisto, aby vám se sebou i v životě bylo dobře.

Co jsem zvládla já, můžete zvládnout i vy.

Těším se na vás.

S láskou Alča

RYCHLÝ DOTAZ

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?

Jméno a příjmení*
Váš e-mail*
Telefonní číslo*
Dotaz*

OBLASTI MÉHO PŮSOBENÍ

VZTAH K SOBĚ


 • Sebehodnota a důvěra v sebe

 • Sebeláska a sebepřijetí

 • Umět se dát na první místo

 • Hranice / Vymezení / Umět říct NE

PRÁCE A PENÍZE


 • Strach z autorit (šéfa) / Vymezení

 • Nalezení profesního talentu

 • Work-life balance / Vyhoření

 • Nalezení a změna limitujících přesvědčení o penězích

FYZICKÉ A DUŠEVNÍ ZDRAVÍ


 • Úzkost jako informace pro můj růst 

 • Uzdravení vztahu k jídlu a tělu

 • Přijetí sebe jako ženy

 • Zdravý vztah k pohybu

 • Práce s emocemi

PARTNERSTVÍ


 • Partnerská krize / Rozchod / Nevěra

 • Toxicita – závislost na partnerovi, žárlivost, manipulace

 • Vedle partnera nejsem sama sebou

 • Nejde mi tvořit dlouhodobý vztah

 • Ve vztahu jsem spíš matka, služka

   

RODIČOVSTVÍ


 • Nechci být jako moji rodiče“

 • Uzdravení vztahu rodičů s (dospělým) dítětem

 • Uzdravení vnitřní holčičky/chlapečka 

PRAXE A ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI

 • 12 let zkušeností v oblasti výživy a celostního přístupu ke zdraví

 • 7 let zkušeností v oblasti vzdělávání dospělých

 • 11 let trvající partnerství a překonání mnohých partnerských krizí

 • Vytvoření zdravého vztahu ke svému tělu po překonání poruchy příjmu potravy v dospívání

 • Klientská praxe v intenzivní a systematické práci na sobě – celostní koučink a terapie Life Academy

 • Seberozvojové kurzy, semináře, škola koučinku a další vzdělávání v oblasti osobního rozvoje

CHCI OBJEDNAT KONZULTACI

ALENA HÁJKOVÁ

KOUČ PROFESIONAL – SENIOR 2

Konzultační cena: 1500 Kč/hodina

Místo konzultace: Pouze online

Konzultace po telefonu: Odkudkoliv

Konzultace přes video: Odkudkoliv

Konzultační jazyky: Čeština

Co je důležité vědět

Pro efektivní práci se koučinky provádějí vždy v délce 2 hodin. Toto časování se ukazuje po 10 letech práce s lidmi jako nejpřínosnější pro osobní přeměnu i jako nejefektivnější využití vašich peněz. Intervaly mezi sezeními si domluvíte individuálně s koučem.
 • Konzultační cena: 1500 Kč/hod

REFERENCE MÝCH KLIENTŮ

Už na první konzultaci na mě Alenka působila jako kamarádka, která má zájem mi pomoci a ukázat, jak se dostat ven z mých nastavení, které mi způsobují trable. Jsem ráda, že mě někdo vyslechl, povídal si se mnou a chápal, co sděluji, a nezesměšňoval a neshazoval to, co mě trápí. Po první konzultaci se cítím motivovaně a úlevně.
Gabriela
Dojmy z první konzultace byly moc příjemné. Moje koučka Alenka je super. Cítím naději, že se můj život může zlepšit. Cítila jsem, že mohu říct vše a nebrat si servítky. Říci věci napřímo tak, jak jsou. Když jsem nějaké věci řekla nahlas, spadl mi kámen ze srdce.
Míša
Vnímám, že už nejsem tam, kde jsem byla, když jsem s koučinkem začínala. Vnímám ten posun, který jsem ve svém životě zvládla a jsem za to na sebe hrdá a i vděčná zaroveň. Byť před sebou mám ještě dlouhou cestu. A cítím i vděk vůči Vám, že mě na té cestě provázíte, pomohla jste mi plno věcí pochopit, uvědomit si, vidět, zpracovat, podpořit mě, nakopnout. Moc ze srdce děkuji.
Tereza
Jsem vděčná za Alenku, která mi otevírá věci, o kterých nevím, že je v sobě mám, nebo mi je ukazuje z jiného úhlu pohledu.
Marcela
Skvělé 2 hodiny koučování. Říkám si, proč jsem si koučku nenašla dříve? Alča je moc sympatická a přátelská, uteklo to jako voda. Bylo skvělé mít někoho "cizího" aby viděl můj život s odstupem. Jsem odhodlaná se pustit do akce a dosáhnout svých cílů.
Marta
"Alča mi pomohla ukázat směr. Pochopil jsem, kde jsem dělal chyby a jak jim lépe předcházet. Díky moc."
Petr
"Z dnešní konzultace mám zase spoustu aha vjemů. Přijde mi moc fajn, jak mě Alča dokáže otázkami navést k podstatě věci. Už mnohokrát jsem se snažila si určité věci analyzovat, ale asi člověk sám sobě neumí klást ty správné otázky. A vlastně jsem i moc ráda, že začíná vylézat to mé PROČ."
Tamara
"Konzultace byla skvělá. Donutilo mě to přemýšlet o věcech tak, jak jsem nad nimi nikdy nepřemýšlel. Spoustu věcí jsem si uvědomil. Cítím se skvěle a nakoplo mě to. Mám ještě větší chuť na sobě pracovat."
Jan
"Děkuji Bohu, že jsem se odhodlala na koučink objednat. Z koučky Alči mám velice příjemný pocit. Je to osoba, se kterou nemám strach sdílet své pocity. Naprosto jsem se za ty dvě hodiny uvolnila a spadl mi kámen ze srdce. Mám slzy v očích a cítím vděčnost za to, že je možné se s pomocí Alči posunout z místa. Našla jsem opět správnou cestu, ze které jsem sešla. Ty dvě hodiny jsem se cítila jako v jiném světě - klidném a uvolněném. Děkuji, už první sezení pro mě hodně znamenalo!"
Lenka
Poprvé jsem se odhodlal k tobě na koučink v momentě, kdy jsem se nemohl smířit s rozchodem s přítelkyní, koktal jsem a byl jsem trošku mimo po šíleném výletě na Moravu. Už jsem o koučinku přemýšlel dlouho, ale až tato situace mě přiměla konat. Byl jsem tehdy téměř bez sebevědomí, zraněná dušička. Tížil mě rozchod, neschopnost najít holku a byl jsem celkově sám se sebou nespokojený. Dnes se mi již daří lépe vnímat okolí. Následně mám větší sebevědomí a povedlo se mi dostat se z rozchodu. Zlepšil jsem i svůj strach z autorit a komunikaci se ženami. Jsem mnohem šťastnější než dřív. Možná nejdůležitější ale pro mě je fakt, že to celé dává smysl a že je možné se posouvat. Zkrátka, že to funguje a změna je možná. Kromě koučky jsem v tobě získal i kamarádku, která se mnou probere můj život. Po 21 letech mého života mám pocit, že jsem na správném místě, že jsem více sám sebou a jsem sám se sebou spokojen. Činosti, které dělám, mi dávají smysl. Jsi jeden z důležitých prvků na cestě k tomuto uvědomění. Nyní jsem na sebe hrdý, díky tobě.
Josef
Rozhodla jsem se pro koučink s tebou ve chvíli, kdy jsem cítila, že potřebuji výraznější posun a nadhled druhé osoby. Sama jsem se posouvala jen pomalu. Ovládaly mě situace, které mi brnkaly na mé dávné bolesti, jednala jsem afektovaně a nikomu v tom nebylo dobře. Největší posun vidím v získání jistoty sama v sebe. Probraly jsme možnosti/strachy a já si díky tomu zvědomila, že mohu udělat pro mě zásadní krok, ve své síle. Taky jsem zlepšila komunikaci s mými nejbližšími. Cítím z tebe pochopení, neodsuzování a zájem na tom, abych se posouvala. Jsem zase o kousek dál, laskavější a zářivější. Koučinky mě s tebou baví, jsi dobrá, je vidět, jak sílíš.
Gábina
Po koučinku se cítím nabitá energií. Už první 2 hodiny s tebou mi daly víc než půl roku s psycholožkou.
Lucie
O koučinku jsem začala uvažovat po 14 letech manželství, děti mi trochu odrostly a zjistila jsem, že se točím, jako křeček v bubnu a už je mi zle!! Syn v začínající pubertě 14 let, dcera 10 let taky velice svá!!! Nějak už mé výchovné metody použitelné na malé dětičky přestaly fungovat. Připadala jsem si, že jdu hlavou proti zdi, ne dopředu. Tak jsem se po dlouhém váhání a po přečtení knihy (Ne)Gramotný rodič od Lucie Königové konečně nakopla a oslovila vás!!! Než jsme začaly spolupracovat, měla jsem přečteno už dost knih, které mi dávaly návody a rady, jak se zlepšit a změnit. Bohužel mi to moc nepomohlo, až při práci s vámi se začaly dít pomalu "zázraky"! Tížil mě vztah a komunikace s manželem, dále pubertální syn, se kterým jsem si taky pomalu přestávala rozumět. Prostě problém s absencí otce se mi promítal do života a sama jsem nevěděla jak na to. Díky vám se zamotané klubíčko začíná pomalu rozmotávat. Díky!! Změny vnímám velice v oblasti mého zatím největšího biče - uklízení. Před koučinkem jsem měla úklid skoro na prvním místě. Utíkala jsem k němu, abych se nemusela zamýšlet nad otázkami, které jste mi pak začala vy klást při konzultacích. Já zjistila, že ve 42 letech už jsem si tak přestříkala svojí osobu, že o sobě nevím skoro nic. Taky jsem celkově zpomalila a tolik se nehoním - vaší zásluhou už vím, že nepotřebuji být dokonalá, že už teď jsem optimální a je to dostačující!! Zase zpátky začínám více poslouchat svůj vnitřní hlásek, který je vždy správný a mám menší strach se změn. Koučink mi přináší vnitřní klid. Váš hlas a vedení je nakopávající a inspirující. Tento systém koučinku má smysl a viditelné výsledky. Na každou hodinu se moc těším. Jsem moc vděčná, že jsem dala na začátku na svůj pocit a vybrala si zrovna vás. Milá Alčo, přiznám se, že jste moje krevní skupina. Je mi s vámi na koučinku moc dobře a mám k vám velkou důvěru. Každý koučink víte snad už dopředu, které téma bude to klíčové. Vždy se posunem zase velký kus dopředu. Cítím mezi námi pozitivní spojení!! Přesně takového kouče, jako jste vy, potřebuji - nakopávače, motivátora, inspirátora a laskavou osobu, která mě vede z mé slepé uličky zpět na hlavní cestu mého života - zatím mě držíte za ruku, ale časem se snad pustím a půjdu sama už v klidu, s rozvahou, s hlavou vzhůru, s pocitem důvěry a jistoty sama v sebe a také s dávkou lásky sama k sobě. Díky za všechno!!!! (tahle dlouhatánská nádherná zpětná vazba by se podle mě dala rozdělit do několika kratších - každý odstavec jako jedna samostatná)
Lucie
Rozhodla jsem se pro koučink ve chvíli, kdy jsem se cítila hodně ztracená i po navštěvování psycholožky, která mi tolik nepomáhala, a ani jsem sama moc nevěděla, co se se mnou děje. Problém byl, že jsem vlastně ani nevěděla, co mě tížilo nebo jsem si to nechtěla přiznávat. Měla jsem špatné období a moc jsem se nesnažila hledat, co je za tím. Cítila jsem se prostě ztracená. Už po 5 konzultacích s tebou je mi mnohem líp. Přijde mi, že se i znám líp, že se mám raději a vím, že jsem tady pro sebe. Dokážu víc přemýšlet nad následky mého chování a nad tím, jak spolu některé věci souvisí. Přiznávám si některé své chyby a snažím se s nimi pracovat. Alčo, chtěla bych ti říct, že jsi opravdu moc talentovaná a nadaná v práci, kterou děláš. Jsem moc ráda, že sis našla něco, co tě baví a dokonce tím úžasně pomáháš i ostatním lidem včetně mě. Jsem za tebe vděčná a moc děkuju.
Lucie
Pro koučink s Alčou jsem se rozhodla, když jsem zjistila, že se mi začínají opakovat podobné situace ve vztahu. Tížilo mě to, že nechápu, proč se mi ty věci dějí (nepozornost partnera, jeho závist mého životního stylu, kritika atd.). Už po prvních 3 konzultacích jsem se posílila v tom, že je to "jeho", a ne vždy mě tedy jeho reakce vytočí. Začínám se více věnovat sama sobě a vážit si toho, co jsem zvládla, i když to může vypadat jako maličkost. A taky jsem více trpělivá.
Radka
Už několik let jsem se snažila nějak se měnit, ale spíš dle teorie, takže to byly mikroposuny. Pak mi přišel do cesty koučink a přišlo mi to zajímavé, tak jsem se ho rozhodla zkusit. Celkově jsem měla pocit, že vlastně nic v mém životě není v pořádku, že nejsem spokojená, spíš trochu frustrovaná, že život stále letí, ale já se tak nějak stále točím v kruhu, byť bych tu změnu chtěla. Nejvíce jsem již díky koučinku zlepšila vztah k sobě, jsem už k sobě laskavější, víc se snažím přijímat, tolik se nekritizovat. Cítím se víc v pohodě, i někteří z okolí říkají, že jsem taková uvolněnější, víc v klidu, už ne tak negativní. Už více vnímám i své pocity, nejsem tolik v hlavě, hlavně si i více dovoluji něco cítit a být s tím mnohdy i v pohodě. Více vědomě vnímám, co je moje a souzní se mnou, a kdy jsem v rozporu se sebou nebo i s něčím okolo. Protože jsem i dost "myslitel", tak mi koučink přináší i plno pochopení, vhled do souvislostí, poznání sama sebe, zvědomění si spousty věcí, které jsem dosud nevnímala. A taky i seznámení se s různými metodami, kdy se člověk i tak nějak učí, jak se sebou pracovat i třeba sám. Moc, Alčo, děkuji za Vaši podporu, vedení, pomoc, empatii na mé cestě práce na sobě.
Tereza
Ke koučinku u Aleny jsem se dostala ve fázi životní změny, kdy mé dosavadní aktivity zabrzdila nemoc. Hledala jsem cestu z nemoci a také, jak dál. Byla jsem už dlouhou dobu na nemocenské, musela jsem vynakládat velké úsilí se uzdravit, ale stejně mi to přineslo jen dílčí pokroky. Teď mám pocit, že jsem na začátku nové etapy. Nyní mám i daleko větší sebevědomí (hodnocení ostatních mě mnohem méně omezuje, zůstávám ve větším klidu, dovoluji si dělat chyby i před cizími lidmi a posouvat se tak dál). Naučila jsem se některé věci druhých "pouštět" a vidím, že jsem je opravdu řešit nemusela. Koučink mi přinesl větší klid v životě a pocit, že se opravdu posouvám. Děkuji moc za Vaši pomoc se změnou, koučování mi přineslo viditelné výsledky.
Klára