ALENA HÁJKOVÁ

KOUČ PROFESIONAL – SENIOR 2

Pouze online

Odkudkoliv

Odkudkoliv

VZKAZ PRO VÁS

Možná cítíš, že ve svém životě potřebuješ něco změnit, ale nevíš, jak na to. Nebo nejsi spokojený(á) s tím, co prožíváš, a nedokážeš si s tím poradit. Možná je toho tolik, že nevíš, kde začít...

Ráda ti s tím pomohu a provedu tě po cestě sebepoznání a seberozvoje. Vyslechnu tě, pomohu ti pochopit tvé vnitřní nastavení a identifikovat příčinu problému, dojdeme společně k odpovědím na otázky, na které si teď nedokážeš odpovědět, a také ti pomohu vše uchopit prakticky, aby sis konečně mohl(a) začít tvořit život podle vlastních představ.

MŮJ PŘÍBĚH

Byla jsem hodná holka, i puberta u mě probíhala v klidu. Poruše příjmu potravy, žlučníkovým kamenům a trávicím problémům jsem nepřikládala velkou váhu.

Nevěděla jsem, co chci, ale věděla jsem, co se ode mě očekává. A tak jsem si po maturitě prošla několika neúspěšnými pokusy o vysokoškolský titul. Připadala jsem si jako břídil. Stále jsem ale nevěděla, co chci. Žila jsem, jako doposud žije mnoho lidí: odpojená od sebe, vlastních pocitů a potřeb, nevědoma si svých talentů ani svého vnitřního nastavení, které právě určuje to, kým jsme a co v životě máme.

Ve svém prvním zaměstnání jsem si jako manažerka hotelu konečně připadala hodnotná. Za velkým sebevědomím navenek se však ukrývala ustrašená dušička. Bála jsem se konfliktů a říkat druhým NE tak moc, až mě jednoho dne z práce vezla sanitka. Ze svých problémů jsem obviňovala svou manipulativní vedoucí, jelikož jsem si tehdy ještě neuvědomovala, že za vše, co se v mém životě děje, jsem zodpovědná já. Moje vnitřní nastavení mě tehdy dovedlo až na urgentní příjem fakultní nemocnice, kde jsem skončila s psychosomaticky vyvolanou bolestí břicha a panickým záchvatem.

Neuměla jsem řešit problémy a postavit se za sebe, a tak jsem z práce utekla v domnění, že tím je vše vyřešeno.

V následující práci se však moje nastavení opakovalo. Ve své nové roli jsem se cítila hodnotně a důležitě. Každému jsem byla ochotná vyhovět téměř s čímkoli, jen aby přišla pochvala a pocit, že jsem dost dobrá. Zase jsem byla hodná holka pro druhé, opět na úkor sebe. Přítel to v té době se mnou neměl jednoduché, jelikož jsem si veškerou svou frustraci z nevyřčených „NE“ v práci ventilovala doma a dělala jsem si z něj hromosvod. Zvyšovala se moje celková životní nespokojenost.

Na jaře 2020 jsem věděla, že už mě má práce nebaví a nedává mi smysl. I tak mi hlavou běžely myšlenky jako: „Co by za takovou práci dali ostatní? Máš dobré peníze, vlastní kancelář a nepředřeš se, tak na co si stěžuješ? V zaměstnání je jistota. Stejně nic pořádného neumíš.“ Tehdy jsem se poprvé posadila do koučinkového křesla v roli klienta. Dalo mi to, co mělo, ale na hlubší práci se sebou jsem tehdy ještě nebyla připravená.

Z práce jsem utekla v době po první vlně covidu. Moje role zaměstnankyně a kolegyně, které mi skrze pozornost, výkony a pochvaly dodávaly sebehodnotu, zmizely. S podzimní vlnou covidu a zákazem výuky tance zmizela dočasně i moje role taneční lektorky. Najednou jsem byla jen Alča. Vnější dávkovače mé sebehodnoty zmizely. Připadala jsem si jako nic, ztracená, k ničemu. Nelíbilo se mi to, ale nebylo už odkud utíkat, protože před sebou člověk neuteče.

Když jsem začala mít úzkosti, došlo mi, že moje duše volá o pomoc. Pochopila jsem, že je něco špatně. Že nejsem na správné cestě a musím něco změnit. Vrátila jsem se ke své koučce a krátce nato nastoupila do Školy koučinku, kde jsem zahájila ještě intenzivnější práci na sobě. Prošla jsem si silnými aha momenty a bolestivými uvědoměními. Pochopila jsem svou minulost, své nastavení, vzorce chování a také, jak s tím vším pracovat a jak to změnit, abych si mohla tvořit lepší život.

Uvědomila jsem si, že základem všeho je zdravý vztah v sobě. Začala jsem vnímat své pocity, potřeby, naučila se říkat NE a vymezovat se. S tím přišla obrovská úleva a osvobození. Osobní rozvoj mi dává velký smysl, a tak se sebekoučink stal součástí každého mého dne.

Chceš změnit, co v životě máš, prožíváš, tvoříš? Změna není snadná, ale každý ji dokáže udělat, pokud se pro ni rozhodne. Jsem tu pro tebe a ráda ti s tím pomohu.

RYCHLÝ DOTAZ

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?

Jméno a příjmení*
Váš e-mail*
Telefonní číslo*
Dotaz*

OBLASTI MÉHO PŮSOBENÍ

VZTAH K SOBĚ


 • Sebehodnota jako základ šťastného života a jak ji najít

 • Dát se zdravě na první místo

 • Umět říct NE bez pocitu viny
 • Nebát se vykročit z komfortní zóny

 • Zbavit se závislosti na názorech a hodnocení druhých

PRÁCE A PENÍZE


 • Strach odejít z nevyhovujícího zaměstnání

 •  
 • Strach z autorit (šéfa)

 • Jak získat sebedůvěru do vlastního podnikání
 • Jak najít své poslání a dělat, co mě baví
 • Přepsání limitujících vzorců a přesvědčení o penězích

FYZICKÉ A DUŠEVNÍ ZDRAVÍ


 • Jak se vyhnout antidepresivům

 •  
 • Nemoci z pohledu psychosomatiky

 • Úzkost jako informace pro můj růst
 • Zdravý vztah ke svému tělu

PARTNERSTVÍ


 • Být ve vztahu sám/sama sebou
 • Jak zrale komunikovat a vymezovat se podle svých pocitů
 • Nezávislost ve vztahu
 • Jak vyřešit partnerskou krizi a nemuset ze vztahu odcházet
 • Pochopení, přijetí a respekt individuality partnera

RODIČOVSTVÍ


 • Zbavit se emočních bolestí a traumat z dětství

 •  
 • Neopakovat vzorce a nastavení svých rodičů

 • Jak se přestat zlobit na své rodiče
 • Uzdravení vztahu rodičů s (dospělým) dítětem
 • Uzdravení své vnitřní holčičky/chlapečka

PRAXE A ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI

 • 10 let zkušeností v oblasti výživy a celostního přístupu ke zdraví

 • 5 let zkušeností v oblasti vzdělávání dospělých

 • Aktivní zájem o neurovědu, psychosomatiku, alternativní medicínu, biohacking

 • Vytvoření zdravého vztahu ke svému tělu po překonání poruchy příjmu potravy v dospívání

 • Překonání mnohých partnerských krizí v již 10 let trvajícím partnerství

 • Zkušenosti s intenzivní prací s koučem v roli klienta

 • Seberozvojové kurzy, semináře, škola koučinku a další vzdělávání a práce na sobě

CHCI OBJEDNAT KONZULTACI

ALENA HÁJKOVÁ

KOUČ PROFESIONAL – SENIOR 2

Konzultační cena: 1500 Kč/hodina

Místo konzultace: Pouze online

Konzultace po telefonu: Odkudkoliv

Konzultace přes video: Odkudkoliv

Konzultační jazyky: Čeština

Co je důležité vědět

Pro efektivní práci se koučinky provádějí vždy v délce 2 hodin. Toto časování se ukazuje po 10 letech práce s lidmi jako nejpřínosnější pro osobní přeměnu i jako nejefektivnější využití vašich peněz. Intervaly mezi sezeními si domluvíte individuálně s koučem.
 • Konzultační cena: 1500 Kč/hod

REFERENCE MÝCH KLIENTŮ

Už na první konzultaci na mě Alenka působila jako kamarádka, která má zájem mi pomoci a ukázat, jak se dostat ven z mých nastavení, které mi způsobují trable. Jsem ráda, že mě někdo vyslechl, povídal si se mnou a chápal, co sděluji, a nezesměšňoval a neshazoval to, co mě trápí. Po první konzultaci se cítím motivovaně a úlevně.
Gabriela
Dojmy z první konzultace byly moc příjemné. Moje koučka Alenka je super. Cítím naději, že se můj život může zlepšit. Cítila jsem, že mohu říct vše a nebrat si servítky. Říci věci napřímo tak, jak jsou. Když jsem nějaké věci řekla nahlas, spadl mi kámen ze srdce.
Míša
Vnímám, že už nejsem tam, kde jsem byla, když jsem s koučinkem začínala. Vnímám ten posun, který jsem ve svém životě zvládla a jsem za to na sebe hrdá a i vděčná zaroveň. Byť před sebou mám ještě dlouhou cestu. A cítím i vděk vůči Vám, že mě na té cestě provázíte, pomohla jste mi plno věcí pochopit, uvědomit si, vidět, zpracovat, podpořit mě, nakopnout. Moc ze srdce děkuji.
Tereza
Jsem vděčná za Alenku, která mi otevírá věci, o kterých nevím, že je v sobě mám, nebo mi je ukazuje z jiného úhlu pohledu.
Marcela
Skvělé 2 hodiny koučování. Říkám si, proč jsem si koučku nenašla dříve? Alča je moc sympatická a přátelská, uteklo to jako voda. Bylo skvělé mít někoho "cizího" aby viděl můj život s odstupem. Jsem odhodlaná se pustit do akce a dosáhnout svých cílů.
Marta
"Alča mi pomohla ukázat směr. Pochopil jsem, kde jsem dělal chyby a jak jim lépe předcházet. Díky moc."
Petr
"Z dnešní konzultace mám zase spoustu aha vjemů. Přijde mi moc fajn, jak mě Alča dokáže otázkami navést k podstatě věci. Už mnohokrát jsem se snažila si určité věci analyzovat, ale asi člověk sám sobě neumí klást ty správné otázky. A vlastně jsem i moc ráda, že začíná vylézat to mé PROČ."
Tamara
"Konzultace byla skvělá. Donutilo mě to přemýšlet o věcech tak, jak jsem nad nimi nikdy nepřemýšlel. Spoustu věcí jsem si uvědomil. Cítím se skvěle a nakoplo mě to. Mám ještě větší chuť na sobě pracovat."
Jan
"Děkuji Bohu, že jsem se odhodlala na koučink objednat. Z koučky Alči mám velice příjemný pocit. Je to osoba, se kterou nemám strach sdílet své pocity. Naprosto jsem se za ty dvě hodiny uvolnila a spadl mi kámen ze srdce. Mám slzy v očích a cítím vděčnost za to, že je možné se s pomocí Alči posunout z místa. Našla jsem opět správnou cestu, ze které jsem sešla. Ty dvě hodiny jsem se cítila jako v jiném světě - klidném a uvolněném. Děkuji, už první sezení pro mě hodně znamenalo!"
Lenka
Poprvé jsem se odhodlal k tobě na koučink v momentě, kdy jsem se nemohl smířit s rozchodem s přítelkyní, koktal jsem a byl jsem trošku mimo po šíleném výletě na Moravu. Už jsem o koučinku přemýšlel dlouho, ale až tato situace mě přiměla konat. Byl jsem tehdy téměř bez sebevědomí, zraněná dušička. Tížil mě rozchod, neschopnost najít holku a byl jsem celkově sám se sebou nespokojený. Dnes se mi již daří lépe vnímat okolí. Následně mám větší sebevědomí a povedlo se mi dostat se z rozchodu. Zlepšil jsem i svůj strach z autorit a komunikaci se ženami. Jsem mnohem šťastnější než dřív. Možná nejdůležitější ale pro mě je fakt, že to celé dává smysl a že je možné se posouvat. Zkrátka, že to funguje a změna je možná. Kromě koučky jsem v tobě získal i kamarádku, která se mnou probere můj život. Po 21 letech mého života mám pocit, že jsem na správném místě, že jsem více sám sebou a jsem sám se sebou spokojen. Činosti, které dělám, mi dávají smysl. Jsi jeden z důležitých prvků na cestě k tomuto uvědomění. Nyní jsem na sebe hrdý, díky tobě.
Josef
Rozhodla jsem se pro koučink s tebou ve chvíli, kdy jsem cítila, že potřebuji výraznější posun a nadhled druhé osoby. Sama jsem se posouvala jen pomalu. Ovládaly mě situace, které mi brnkaly na mé dávné bolesti, jednala jsem afektovaně a nikomu v tom nebylo dobře. Největší posun vidím v získání jistoty sama v sebe. Probraly jsme možnosti/strachy a já si díky tomu zvědomila, že mohu udělat pro mě zásadní krok, ve své síle. Taky jsem zlepšila komunikaci s mými nejbližšími. Cítím z tebe pochopení, neodsuzování a zájem na tom, abych se posouvala. Jsem zase o kousek dál, laskavější a zářivější. Koučinky mě s tebou baví, jsi dobrá, je vidět, jak sílíš.
Gábina
Po koučinku se cítím nabitá energií. Už první 2 hodiny s tebou mi daly víc než půl roku s psycholožkou.
Lucie
O koučinku jsem začala uvažovat po 14 letech manželství, děti mi trochu odrostly a zjistila jsem, že se točím, jako křeček v bubnu a už je mi zle!! Syn v začínající pubertě 14 let, dcera 10 let taky velice svá!!! Nějak už mé výchovné metody použitelné na malé dětičky přestaly fungovat. Připadala jsem si, že jdu hlavou proti zdi, ne dopředu. Tak jsem se po dlouhém váhání a po přečtení knihy (Ne)Gramotný rodič od Lucie Königové konečně nakopla a oslovila vás!!! Než jsme začaly spolupracovat, měla jsem přečteno už dost knih, které mi dávaly návody a rady, jak se zlepšit a změnit. Bohužel mi to moc nepomohlo, až při práci s vámi se začaly dít pomalu "zázraky"! Tížil mě vztah a komunikace s manželem, dále pubertální syn, se kterým jsem si taky pomalu přestávala rozumět. Prostě problém s absencí otce se mi promítal do života a sama jsem nevěděla jak na to. Díky vám se zamotané klubíčko začíná pomalu rozmotávat. Díky!! Změny vnímám velice v oblasti mého zatím největšího biče - uklízení. Před koučinkem jsem měla úklid skoro na prvním místě. Utíkala jsem k němu, abych se nemusela zamýšlet nad otázkami, které jste mi pak začala vy klást při konzultacích. Já zjistila, že ve 42 letech už jsem si tak přestříkala svojí osobu, že o sobě nevím skoro nic. Taky jsem celkově zpomalila a tolik se nehoním - vaší zásluhou už vím, že nepotřebuji být dokonalá, že už teď jsem optimální a je to dostačující!! Zase zpátky začínám více poslouchat svůj vnitřní hlásek, který je vždy správný a mám menší strach se změn. Koučink mi přináší vnitřní klid. Váš hlas a vedení je nakopávající a inspirující. Tento systém koučinku má smysl a viditelné výsledky. Na každou hodinu se moc těším. Jsem moc vděčná, že jsem dala na začátku na svůj pocit a vybrala si zrovna vás. Milá Alčo, přiznám se, že jste moje krevní skupina. Je mi s vámi na koučinku moc dobře a mám k vám velkou důvěru. Každý koučink víte snad už dopředu, které téma bude to klíčové. Vždy se posunem zase velký kus dopředu. Cítím mezi námi pozitivní spojení!! Přesně takového kouče, jako jste vy, potřebuji - nakopávače, motivátora, inspirátora a laskavou osobu, která mě vede z mé slepé uličky zpět na hlavní cestu mého života - zatím mě držíte za ruku, ale časem se snad pustím a půjdu sama už v klidu, s rozvahou, s hlavou vzhůru, s pocitem důvěry a jistoty sama v sebe a také s dávkou lásky sama k sobě. Díky za všechno!!!! (tahle dlouhatánská nádherná zpětná vazba by se podle mě dala rozdělit do několika kratších - každý odstavec jako jedna samostatná)
Lucie
Rozhodla jsem se pro koučink ve chvíli, kdy jsem se cítila hodně ztracená i po navštěvování psycholožky, která mi tolik nepomáhala, a ani jsem sama moc nevěděla, co se se mnou děje. Problém byl, že jsem vlastně ani nevěděla, co mě tížilo nebo jsem si to nechtěla přiznávat. Měla jsem špatné období a moc jsem se nesnažila hledat, co je za tím. Cítila jsem se prostě ztracená. Už po 5 konzultacích s tebou je mi mnohem líp. Přijde mi, že se i znám líp, že se mám raději a vím, že jsem tady pro sebe. Dokážu víc přemýšlet nad následky mého chování a nad tím, jak spolu některé věci souvisí. Přiznávám si některé své chyby a snažím se s nimi pracovat. Alčo, chtěla bych ti říct, že jsi opravdu moc talentovaná a nadaná v práci, kterou děláš. Jsem moc ráda, že sis našla něco, co tě baví a dokonce tím úžasně pomáháš i ostatním lidem včetně mě. Jsem za tebe vděčná a moc děkuju.
Lucie
Pro koučink s Alčou jsem se rozhodla, když jsem zjistila, že se mi začínají opakovat podobné situace ve vztahu. Tížilo mě to, že nechápu, proč se mi ty věci dějí (nepozornost partnera, jeho závist mého životního stylu, kritika atd.). Už po prvních 3 konzultacích jsem se posílila v tom, že je to "jeho", a ne vždy mě tedy jeho reakce vytočí. Začínám se více věnovat sama sobě a vážit si toho, co jsem zvládla, i když to může vypadat jako maličkost. A taky jsem více trpělivá.
Radka
Už několik let jsem se snažila nějak se měnit, ale spíš dle teorie, takže to byly mikroposuny. Pak mi přišel do cesty koučink a přišlo mi to zajímavé, tak jsem se ho rozhodla zkusit. Celkově jsem měla pocit, že vlastně nic v mém životě není v pořádku, že nejsem spokojená, spíš trochu frustrovaná, že život stále letí, ale já se tak nějak stále točím v kruhu, byť bych tu změnu chtěla. Nejvíce jsem již díky koučinku zlepšila vztah k sobě, jsem už k sobě laskavější, víc se snažím přijímat, tolik se nekritizovat. Cítím se víc v pohodě, i někteří z okolí říkají, že jsem taková uvolněnější, víc v klidu, už ne tak negativní. Už více vnímám i své pocity, nejsem tolik v hlavě, hlavně si i více dovoluji něco cítit a být s tím mnohdy i v pohodě. Více vědomě vnímám, co je moje a souzní se mnou, a kdy jsem v rozporu se sebou nebo i s něčím okolo. Protože jsem i dost "myslitel", tak mi koučink přináší i plno pochopení, vhled do souvislostí, poznání sama sebe, zvědomění si spousty věcí, které jsem dosud nevnímala. A taky i seznámení se s různými metodami, kdy se člověk i tak nějak učí, jak se sebou pracovat i třeba sám. Moc, Alčo, děkuji za Vaši podporu, vedení, pomoc, empatii na mé cestě práce na sobě.
Tereza
Ke koučinku u Aleny jsem se dostala ve fázi životní změny, kdy mé dosavadní aktivity zabrzdila nemoc. Hledala jsem cestu z nemoci a také, jak dál. Byla jsem už dlouhou dobu na nemocenské, musela jsem vynakládat velké úsilí se uzdravit, ale stejně mi to přineslo jen dílčí pokroky. Teď mám pocit, že jsem na začátku nové etapy. Nyní mám i daleko větší sebevědomí (hodnocení ostatních mě mnohem méně omezuje, zůstávám ve větším klidu, dovoluji si dělat chyby i před cizími lidmi a posouvat se tak dál). Naučila jsem se některé věci druhých "pouštět" a vidím, že jsem je opravdu řešit nemusela. Koučink mi přinesl větší klid v životě a pocit, že se opravdu posouvám. Děkuji moc za Vaši pomoc se změnou, koučování mi přineslo viditelné výsledky.
Klára