ING. ŠTĚPÁNKA KOTOUSOVÁ

KOUČ PROFESIONAL

Praha

Odkudkoliv

Odkudkoliv

MŮJ PŘÍBĚH

Nechám Vás nyní nahlédnout do reálných útržků mého světa, jen tak je možné pochopit…

Pondělí 28. 10. 2016:

Slyším zvuk, nepříjemný zvuk, bolí mě z něj hlava, je to budík, vstávám, nechce se mi. Hned jak položím nohy na podlahu, začíná mě bolet žaludek, přesto se zvedám.

Jsem ve svém krásně vybaveném moderním bytě, oblékám si na sebe značně nepohodlné, ale velmi značkové oblečení, můj partner leží v posteli a spí. Prolétne mi hlavou, že mu musím stihnout ještě udělat snídani. Stihla jsem to, ale svou snídani už nestíhám, nevadí, zvládnu ji v práci.

Jakmile zavřu dveře bytu, opět se oblékám, ale tentokrát jinak. Nasazuji si masku tvrdé bojovnice, která neodmítne nic, co jí den, situace nebo nadřízený přinese, protože tahle Štěpánka zvládne vše, ostatní by byl projev slabosti a nedostatečné síly.

Lidé v práci mě zdraví, jsou spokojeni s nápady, výsledky a úspěchy minulých týdnů. „Dobrá práce“ slyším z jedné z otevřených kanceláří, kde procházím chodbou. Přesto mi proletí hlavou, proč neslyším pochvalu z vícero dveří? No, je pravda, že jsem mohla udělat ještě lépe tu venkovní zimní akci, sednu si k tomu a ještě to vylepším, musí to být dokonalé.

Při odpolední kávě s několika svými business partnery slyším chválu, že moji předchůdci to takto dobře nezvládali, že vydrželi jen několik měsíců. V hlavě mi bleskne: „Pche, já vydržím roky, abych vám všem ukázala, že nikoho lepšího, než jsem já, mít nebudete!“

Nikdo z těchto lidí netuší, že mám obrovské bolesti hlavy, nemůžu se najíst, jelikož mi v tom lepším případě začnou křeče v žaludku, v tom horším jídlo vyzvrátím. Že to tak obdivované, drahé sako bude za několik minut zcela propocené, protože moje tělo se rozhodlo, že mu zrovna dnes opravdu nebude dobře. Nikdo z těch lidí ani netuší, že musím každé ráno vymýšlet, jak si upravím vlasy, aby nebylo vidět, že mi každým dnem stále více řídnou. Nikdo z nich ani netuší, že před každou, jak říkají, velmi úspěšnou, sebevědomou a zcela přirozenou prezentací mě čekaly hodiny nočních příprav, tuny sladkého a dechová cvičení k tomu, aby se mi neklepaly ruce. Vidí jen to, co chci, aby viděli.

5. února 2017

Jsme na tebe pyšní, slýchávám od svých rodičů. Zatni zuby, buď jako lev, říkává můj táta. Hlavně se na chlapa nevaž, spoléhej jen sama na sebe, říkává moje mamka. Musíš to udělat ještě lépe, musíš být lepší. Tohle nestačí…

Něco se děje, nerozumím, nechápu, nesouhlasím, neztotožňuji se. Je mi stále fyzicky zle a začíná to být horší. Dnes jdu zkusit čínskou medicínu, příští týden toho léčitele z Indie, kterého mi doporučuje kamarádka.

28. února 2018

Nová pracovní pozice, více příležitostí, více odpovědnosti, více práce. Můj partner stále v posteli nebo tam, kam ho postavím. Celá domácnost stojí na mně, rodiče stále pyšní, kamarádky stále natěšené na další VIP akce, které zajistím. Chceme mít tvůj život, říkají. Řeším mnoho nepříjemných situací svého okolí, sami to nezvládnou. Výsledky v práci více než dobré. Svou masku bojovnice už nestíhám sundávat, mám ji trvale.

30. listopadu 2019

Zvoní budík, zvláštní, dnes mě nebolí hlava, koukám do stropu, nemůžu vstát, tělo mě neposlouchá, svět se zastavil… Proč jsem?

Naše životní příběhy jsou různé, důležité je umět zpomalit, nadechnout se, rozhlédnout se kolem sebe a zeptat se sám sebe: Jsem opravdu tam, kde chci být? Jsem tím, kým chci být? Cítím se tak, jak se chci cítit? Toto je hluboký „nádech uvědomění“, který je prvním krokem.

Vzpomínám si na tento svůj poněkud krkolomný nádech, který byl plný bolesti, zoufalství, prázdnoty, zlosti a samoty. Ale nyní vím, že jen díky němu jsem přesně tam, kde chci být, s těmi, se kterými chci být, a to ve svém vlastním a pravém „já“.

Nejste v tom sami, jsem tu pro vás.

Sejdeme se na vašem rozcestí. Mapu nepotřebujete, máte ji ve svém srdci, já vám ji jen pomohu překreslit tak, abyste v ní mohli číst.

Vaše Štěpánka

RYCHLÝ DOTAZ

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?

Jméno a příjmení*
Váš e-mail*
Telefonní číslo*
Dotaz*

OBLASTI MÉHO PŮSOBENÍ

VZTAH K SOBĚ


 • Poznání sama sebe, kdo jsem, kým chci být

 • Nalezení své vlastní síly, silné a slabé stránky

 • Aktivace vnitřních motorů, pochopení stávajících motorů

 • Proč stagnuji, prokrastinuji

 • Naslouchání svému tělu, své duši

PRÁCE A PENÍZE


 • Vztah k penězům, pochopení smyslu peněz

 • Nalezení ideální práce a hojnosti

 • Vymezení se ve stávajícím zaměstnání a umění si říci, co chci

 • Zvládání stresu v pracovním prostředí

 • Work life balance, skloubení skvělé kariéry a osobního života

PARTNERSTVÍ


 • Vyrovnané partnerství, role muže, role ženy

 • Ženy v mužské energii, muži v ženské energii

 • Umění se vymezit k harmonizaci vztahu

RODIČOVSTVÍ


 • Proč nechat dětem jejich silné a slabé stránky

 • Proč nerealizovat své cíle v životě našich dětí

 • Proč je možné až příliš urputnou láskou zadusit

PRAXE A ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI

 • 7 let součástí nadnárodní korporace

 • Zkušenosti s vedením lidí, motivací týmů na různých úrovních managementu

 • Dlouholetá praxe s individuálním přístupem k lidem „různobarevných“ osobností

 • Dlouholetá praxe „nechodit kolem horké kaše“

 • Dlouholetá praxe v tom, najít řešení, nikoli výmluvu

CHCI OBJEDNAT KONZULTACI

ING. ŠTĚPÁNKA KOTOUSOVÁ

KOUČ PROFESIONAL

Konzultační cena: 1000 Kč/hodina

Místo konzultace: Praha

Konzultace po telefonu: Odkudkoliv

Konzultace přes video: Odkudkoliv

Konzultační jazyky: Čeština

Co je důležité vědět

Pro efektivní práci se koučinky provádějí vždy v délce 2 hodin. Toto časování se ukazuje po 10 letech práce s lidmi jako nejpřínosnější pro osobní přeměnu i jako nejefektivnější využití vašich peněz. Intervaly mezi sezeními si domluvíte individuálně s koučem.

REFERENCE MÝCH KLIENTŮ

„Se Štěpánkou spolupracuji od jara letošního roku a mé životní kličky intenzivně rozplétá-me. Je to hodně osvobozující, když člověk ví, že se sebou chce něco dělat a nechce žít současným životem, a rozhodne se udělat ten první krok, najít si na své cestě pomocníka ve svém seberozvoji a jít směrem nahoru, a ne dolů. Jsem šťastná, že jsem svého kouče našla. Doporučuji Štěpánku pro její velkou empatii a umění si poradit a nalézt to, co člověk potřebuje.“
Kamila
„Cítím se příjemně, přirozeně, baví mě, že mě opravdu posloucháš a zamýšlíš se nad věc-mi se mnou, pomáháš mi pochopit abstraktnější koncepty, které mi občas dělají problém, pomáháš mi rozeznávat, co jsou externí vlivy, na jejichž základě dělám rozhodnutí nebo k situacím přistupuji, jestli ty motivace pro rozhodování jsou opravdu mé, nebo cizí. Je super, že pracujeme i na situacích, které jsou zcela přirozené, ale na základě vlastních dogmat a domněnek si je ztěžuji a jsou mi občas i nepříjemné – tím, že identifikujeme problém a ro-zebíráme. To je pro mě pak jednodušší tyto situace podstupovat a cítím se v nich lépe. Je skvělé, že si sezení organizuji, jak potřebuji já. V době, kdy cítím, že potřebuji intenzivnější sezení, tak se vždy domluvíme. Když se cítím, že bych spíše odpočíval a necítím takovou urgenci věci probírat, tak jen zvolníme. Značka ideál :)“
Luděk
Schůzka se Štěpánkou bomba a těším se na další.