ING. DAGMAR VOPÁLKOVÁ

Kouč professional - Senior 1

Praha

Odkudkoliv

Odkoučovaných hodin: 200+

VZKAZ PRO VÁS

Cítíte, že se potřebujete vypovídat, svěřit se někomu, aby se vám ulevilo, a dali byste přednost někomu z venku, kdo citlivě vnímá, dokáže naslouchat a navede vás, abyste sami našli řešení?

Najdete si svou vlastní cestu. Vše máte v sobě, jen to stačí najít.

Nejste na to sami, spolu to dokážeme.

MŮJ PŘÍBĚH

Máte pocit, že vás uvnitř něco tíží, blokuje, něco z minulosti, a chcete tomu „přijít na kloub“ a zbavit se toho, aby to tam už nebylo? Opakují se vám stále stejné nebo podobné situace v životě nebo v zaměstnání?

Sama jsem si tuto cestu také prošla. 

Díky „krizi středního věku“ jsem si ujasnila, co v životě chci a co nechci, a dovolila jsem si jít za svým snem. Nikdy není pozdě. Hlavně mi došlo, že pokud se sebou nic neudělám, odnese to mé okolí, a to byl zásadní impulz k tomu, udělat první krok a začít na sobě pracovat.

Dala jsem se na cestu sebepoznání a seberozvoje, protože jsem cítila, že to, co jsem zažila v dětství a dospívání, mě nějakým způsobem svazuje a blokuje, a hledala jsem cestu, jak si vše ujasnit, pochopit a odpustit. 

Ke koučinku jsem se dostala v době, kdy jsem se ocitla v situaci, se kterou jsem si nevěděla rady, a uvědomila jsem si, že potřebuji pomoct. Do té doby jsem byla nastavená tak, že VŠE ZVLÁDNU SAMA.

Stála jsem na pomyslné křižovatce a měla jsem pocit, že nevím, kdo jsem, co chci a zda jsem na tom správném místě. Moje dvě dcery se mnou téměř nemluvily, protože jsem ztratila jejich důvěru.

Vyrostla jsem v nefunkční rodině, kde hádky rodičů byly téměř na denním pořádku. Stala se ze mě „záchranářka“ – zachraňovala jsem mámu před tátou. A tuto roli jsem pak žila dál i ve svém vlastním životě. Vždy byli pro mě důležitější všichni ostatní, já jsem byla až ta poslední. Moje dětství nebylo zrovna ideální, a i když jsem se zařekla, že svým dětem nikdy nic podobného neudělám, moje převzaté nefunkční nastavení mě stejně dohnalo. 

Začala jsem svou cestu zpátky k sobě.

Nejdříve jsem si musela vyčistit minulost. Pochopit rodiče, proč se tak chovali, a uvědomit si, že to nedělali záměrně, pouze převzali nefunkční nastavení ze svých původních rodin. Dělali to nejlepší, co znali. Rodiče jsem přijala takové, jací jsou, a odpustila jsem jim.

Znovu jsem našla cestu k tátovi a jsem velmi vděčná za to, že jsem jeho poslední dva roky života s ním prožila již v novém, hezkém nastavení.

Našla jsem samu sebe – kdo vlastně jsem, co je to moje a co je převzaté, v čem mi není dobře.

Přijala jsem samu sebe – přiznala jsem chybu za své negramotné chování vůči dětem a přijala jsem svůj podíl viny. Přiznáním chyby jsme mohli za vším udělat tlustou čáru a začít nově budovat důvěru. 

Otevřela jsem své srdce a začala rozumět svým dětem a chápat je. Tím začal proces transformace našeho vzájemného vztahu.

Když jsem dala dětem svobodu a důvěru, předala jsem jim i zodpovědnost za jejich život a oni se mohli stát tvůrci svých vlastních životů.

A jak to máme dnes?

S dcerami máme hezký, kamarádský vztah, vzájemně se respektujeme. Naučily jsme se spolu lépe komunikovat, nevyzvídám, nedávám nevyžádané rady. A když mi to ujede, tak mi to dají v lásce vědět, je to cesta. Pokud to cítí a potřebují, samy za mnou přijdou a svěří se. Umíme si užít i společný čas při nějakém sportu, na výletě nebo při nakupování.

Také byste rádi udělali něco pro sebe a zároveň pro své blízké? 

Jsem tu pro vás a ráda vám pomůžu na vaší cestě k sobě, ke šťastnému a spokojenému životu.

Nevzdávejte to se sebou, NIKDY NENÍ POZDĚ – sama jsem toho příkladem.

To, čeho jsem prací na sobě dosáhla a jak se změnilo nastavení v naší rodině, má pro mě nevyčíslitelnou hodnotu.

RYCHLÝ DOTAZ

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?

Jméno a příjmení*
Váš e-mail*
Telefonní číslo*
Dotaz*

OBLASTI MÉHO PŮSOBENÍ

VZTAH K SOBĚ


 • Životní restart a sebeláska, sebevědomí, sebehodnota.

 • Přijetí, pochopení a odpuštění tíživé minulosti.

 • Krize středního věku.

 • Jak jít za svým snem.

 • Jak začít říkat NE.

 • Životní kouč.

PRÁCE A PENÍZE


 • Práce a osobní život.

 • Jak najít práci snů / změna zaměstnání.

 • Finanční gramotnost. Mít pořádek ve financích.

 • Organizace času.

 • Osobní kouč Praha.

TĚLO A ZDRAVÍ


 • Zdravý životní styl jako součást života.

 • Klid, pohoda a radost ze života.

 • Péče o sebe.

 • Holistické zdraví a psychosomatika

PARTNERSTVÍ


 • Jak si udržet nezávislost ve vztahu a být sama sebou.

 • Jak komunikovat s partnerem.

RODIČOVSTVÍ


 • Podpora rodičům, jejichž děti se potýkají se stresem ve škole, s úzkostnými nebo depresivními stavy.

 • Jak přivést zpátky klid do rodiny a nastavit zdravý vztah s dětmi.

 • Život s dětmi a jak vycházet s teenagery.

 • Předávání zodpovědnosti dětem a posílení jejich sebevědomí.

 • Jak znovu najít vztah ke svým rodičům a odpustit jim.

 • Kouč pro rodinu.

PRAXE A ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI

 • 20 let v partnerském vztahu

 • 18 let praxe v roli rodiče

 • 13 let praxe v komunikaci a péči o zákazníky v mezinárodní firmě

 • fitness trenérka

CHCI OBJEDNAT KONZULTACI

ING. DAGMAR VOPÁLKOVÁ

Kouč professional - Senior 1

Konzultační cena: 1200 Kč/hodina

Místo konzultace: Praha

Konzultace po telefonu: Odkudkoliv

Konzultace přes video: Odkudkoliv

Konzultační jazyky: Čeština

Co je důležité vědět

Pro efektivní práci se koučinky provádějí vždy v délce 2 hodin. Toto časování se ukazuje po 10 letech práce s lidmi jako nejpřínosnější pro osobní přeměnu i jako nejefektivnější využití vašich peněz. Intervaly mezi sezeními si domluvíte individuálně s koučem.
 • Konzultační cena: 1200 Kč/hod

REFERENCE MÝCH KLIENTŮ

Koučink mi pomáhá k větší aktivitě a sebereflexi. Úkoly mě motivují k akci.
Dagmar
Mám radost, že jsem udělala aktivní krok (objednání koučinku) ke zlepšení vztahu k dětem. Po prvních 2 hodinách jsem měla pocit, že proběhlo spoustu informací, že je to takové zamotané. Ale cítím také nadšení, že vyřeším pár věcí ve svém nitru, které tam určitě jsou, jen je neznám, neumím určit. A cítím naději, v dálce takové světýlko, že budu zvládat rodičovství o malinko lépe hlavně ve vypjatých chvílích. Takže první 2 hodiny mi daly naději, nadšení, těšení se na další schůzky, úlevu...
Katka
První koučování bylo moc fajn, příjemný. A opět se mi ukazuje, že v životě člověk potkává lidi, které si má přitáhnout.
Martina
Můj pocit z prvního sezení byl pozitivní. Odcházela jsem tak nějak s pocitem klidu a spokojenosti. Pokud přemýšlím nad tím, proč jsem takový pocit měla, tak to bylo asi z důvodu, že jsem sice popisovala, že jsem nespokojená z práce, ale během sezení jsem se utvrdila, že mě práce baví a že bych v ní zatím chtěla pokračovat a že možná není chyba na mé straně, že se mi v práci nedaří plnit výsledky. Také mě překvapilo, co by mě naplňovalo dělat, co jsem popsala jako práce snů.. Ale ještě jsem zatím nevyhodnotila, zda by to byla správná cesta či nikoliv..
Petra
Pracuji na osamostatňování dětí, jak jsme o tom mluvily. Takže to naše sezení byl pro mě pro teď dostatečně velký impulz, abych začala dělat změny.
Dita
Při každém sezení mi v nějakém tématu otevřete oči. A já v tu chvíli vím, co a jak chci udělat. Je to neuvěřitelné, jaké se dějí změny!
Katka
Příjemné seznámení. Příjemné prostředí, cítila jsem se dobře a měla jsem důvěru se svěřit. Měla jsem pocit, že Dagmar rozumí tomu, co se snažím popsat a vyjádřit, a že se snaží pochopit můj trochu jiný svět s mými postiženými dětmi. Nakoukli jsme do minulosti, kde jsem se odpojila od sebe, a kde jsem začala žít životy mých blízkých a ne svůj. To mě dalo asi nejvíc. Více jsem si ujasnila, co chci, kam směřuji a čeho chci dosáhnout. Po setkání jsem se vydala na místo, kde jsem chodila ráda ještě jako studentka přemýšlet, a znovu jsem si vzpomněla, kdo jsem byla, jaká jsem byla a zase se o trochu více napojila na sebe. Setkání mi dodalo odvahu a jistotu, že vrátit se sama k sobě, mně může pomoci a nemůže ublížit mým dětem.
Míša
Setkávání se a řešení emočních a stresových situací mi přijde vnitřně moc užitečné a pomáhá mi se zamyslet jak dělat věci a chovat se jinak.
Markéta P.
Po první schůzce s p. Vopalkovou jsem měla pocit, že mě někdo konečně vyslyšel, bylo to příjemné, pružné a konstruktivní.
Hana H.
Konzultace s paní Dášou mě moc baví a vždy se na ně těším.  Dvě hodiny vždy utečou jako voda, vzájemná komunikace je nenásilná a přirozená.  V průběhu našich konzultací se mi pokaždé otevřou nějaká témata, která se pak sama začnou řešit a vysvětlovat.  Cítím vděčnost. Po skončení každého koučinku dostanu podrobné shrnutí do e-mailu.  Je to neskutečně přínosné a obohacující, ta shrnutí číst a také se k nim kdykoliv vracet. Vše je tak, jak má být.
Nikola
Dojmy z první schůzky: pochopení respekt, ochota, vstřícnost, naladěny na stejné notě, podpora se otevřít, důvěra, upřímná snaha pomoci žít lepší, jednodušší život, věřit si, najít sebe-sama. Děkuji.
Eva