Mgr. Lucie Königová

Autorka seberozvojových programů a knih, lektorka koučinku, zakladatelka Life Academy a Školy celostního koučinku, průvodkyně na cestě osobního růstu, mentorka a transformační koučka. Je také milující mámou, partnerkou a ženou, jejíž životní vášeň je osobní rozvoj a práce na sobě. 

Můj příběh

Můj život vypadal navenek úplně idylicky. 

Měla jsem rodinu, dvě úžasné děti, manžela, nový dům v Praze, dobře placenou práci v korporaci na manažerské pozici. Služební auto a plno zaměstnaneckých benefitů.

Měla jsem všechno, po čem jsem kdy toužila, a myslela si, že mě to učiní šťastnou. Jenomže uvnitř sebe jsem se nesmírně trápila.

Nechtěla jsem si dlouho přiznat, že je v mém životě něco špatně.

Manželství bylo od počátku problematické. Můj muž pil a byl často agresivní. Do práce jsem chodila kvůli penězům, ale jinak mi nedávala vůbec smysl. Žila jsem jenom pro děti a realizovala se pouze v roli mámy, ačkoliv jsem v hloubi duše cítila, že mi to nestačí. Cítila jsem se na muži závislá a měla jsem pocit, že sama jako žena nic nezvládnu. Mé zdraví mi také haprovalo. Měla jsem problémy s nechutenstvím, trpěla jsem těžkými ekzémy a silnými alergiemi. Jela jsem jako robot. Řešila jsem jenom potřeby ostatních, a od sebe jsem byla úplně odpojená. Sebe jsem si vůbec nevážila.

"Nechtěla jsem si dlouho přiznat, že je v mém životě něco špatně."

"Můj život mi konečně dává každý den opravdový smysl."

Vše vyvrcholilo na jaře v roce 2007,  kdy přišla vážná nemoc, která mě na dva měsíce zcela zastavila. Pochopila jsem, že musím úplně změnit přístup k sobě a ke svému životu.

Na podzim 2007 jsem se začala pomalu psychicky i fyzicky sbírat. Učila jsem se postupně vymezovat vůči okolí a věnovat čas i jenom sama sobě. Vyjadřovat své pocity a potřeby. Pojmenovávat, co mi vadí.

Velmi intenzivně jsem se ponořila do mé celoživotní vášně – osobního růstu a seberozvoje. Nadchla jsem se pro studium andragogiky na vysoké škole. Došlo mi, že mě mé srdce odjakživa táhlo ke vzdělávání a rozvoji potenciálu dospělých. Konečně jsem si dovolila a začala si dopřávat i věci jenom sama pro sebe.

V roce 2010 jsem po 14 letech odešla ze zaměstnání. Cítila jsem obrovskou úlevu. Profesně jsem se osvobodila a vydala se vlastní cestou podnikatelky a životního kouče. Začala jsem žít svoji práci snů, protože jsem v profesi kouče záhy našla hluboký smysl a přímo mé životní poslání. 

Manželství jsem se snažila ještě několik let zachraňovat, ale nepodařilo se to. V roce 2013 jsem od manžela a ze společného domu odešla. Vnímala jsem, že potřebuji začít tvořit pro sebe a své děti nový a zdravý domov. Harmonické a láskyplné prostředí, ve kterém budeme moct všichni svobodně dýchat a bude nám dobře.

Vše se mi postupně podařilo. Jsem plně napojená na sebe a žiju v lásce a hlubokém souladu se sebou a svým okolím. Mám báječný vztah se svými dětmi. Žiju v harmonickém partnerství v krásném domě blízko přírody. Jsem úplně zdravá, bez ekzémů a alergií. Dělám práci snů, která mě nesmírně naplňuje. Přináší mi finanční hojnost, svobodu a nezávislost tvořit jen to, co mi dává smysl, a mít stejně naladěné lidi kole sebe. 

Jsem šťastná celou svou bytostí. Inspiruji, podporuji a pomáhám ostatním lidem na jejich životních cestách jako autor seberozvojových programů, lektor koučů, jsem zakladatelka Školy koučinku, transformační kouč. V tom, čím jsem sama prošla, pomáhám i ostatním. Dary a profesní talenty, které mi byly dány do života, a příležitosti, které jsem na své cestě dostala, sdílím skrze sebe a svou práci dál. Můj život mi konečně dává každý den opravdový smysl.

"Inspiruji, podporuji a pomáhám ostatním lidem na jejich životních cestách." 

"Mé srdce mě odjakživa táhlo ke vzdělávání a rozvoji potenciálu dospělých."