Mgr. Lucie Königová

Zakladatelka Life Academy, andragožka, autorka seberozvojových programů, metodiky koučinku a knih Cesta zpátky k sobě (Ne)Gramotný rodič. Lektorka koučinku a zakladatelka Školy celostního koučinku, mentorka a transformační koučka.

Je také milující mámou dvou dospělých dětí, Belindy a Olivera. Manželkou svého báječného muže a ženou, jejíž životní vášní jsou osobní růst, rozvoj potenciálu člověka, soulad těla, mysli a duše a život na vlně hojnosti, v proudu kreativní síly a lásky. 

Můj příběh

"Nechtěla jsem si dlouho přiznat, že je v mém životě něco špatně."

Můj život vypadal navenek úplně idylicky. 

Měla jsem rodinu, dvě úžasné děti, manžela, nový dům v Praze, dobře placenou práci v korporaci na manažerské pozici. Služební auto a plno zaměstnaneckých benefitů.

Měla jsem všechno, po čem jsem kdy toužila, a myslela si, že mě to učiní šťastnou. Jenomže uvnitř sebe jsem cítila prázdno. Tížilo mě a trápilo. 

Nechtěla jsem si dlouho přiznat, že je v mém životě něco špatně.

Manželství bylo od počátku problematické. Můj muž se choval despoticky. Do toho často pil a byl agresivní. Do práce jsem chodila kvůli penězům, ale jinak mi nedávala vůbec smysl. Žila jsem jenom pro děti a realizovala se pouze v roli mámy, ačkoliv jsem vhloubi duše cítila, že mi to nestačí. Cítila jsem se na muži závislá a měla jsem pocit, že sama jako žena nic nezvládnu. Mé zdraví mi také haprovalo. Měla jsem problémy s nechutenstvím, trpěla jsem těžkými ekzémy a silnými alergiemi. Jela jsem jako robot. Řešila jsem jenom potřeby ostatních, a od sebe jsem byla úplně odpojená. Sebe jsem si vůbec nevážila.

Vše vyvrcholilo na jaře v roce 2007,  kdy mě můj tehdejší manžel fyzicky napadl. V létě přišla vážná nemoc, která mě na dva měsíce zcela zastavila. Pochopila jsem, že musím úplně změnit přístup k sobě a ke svému životu. Dostala jsem velké varování o tom, že absolutně potlačuji sebe samu ve všech oblastech života a že jsem od sebe úplně odpojená.

Na podzim 2007 jsem se začala pomalu psychicky i fyzicky sbírat. Učila jsem se postupně vymezovat vůči okolí a věnovat čas i jenom sama sobě. Vyjadřovat své pocity a potřeby. Pojmenovávat, co mi vadí.

Velmi intenzivně jsem se ponořila do mé celoživotní vášně – osobního růstu a seberozvoje. Nadchla jsem se pro studium andragogiky na vysoké škole. Došlo mi, že mě mé srdce odjakživa táhlo ke vzdělávání a rozvoji potenciálu dospělých. Konečně jsem si dovolila a začala si dopřávat i věci jenom sama pro sebe.

V roce 2010 jsem po 14 letech odešla ze zaměstnání. Cítila jsem obrovskou úlevu. Profesně jsem se osvobodila a vydala se vlastní cestou podnikatelky a životního kouče. Začala jsem žít svoji práci snů, protože jsem v profesi kouče záhy našla hluboký smysl a přímo mé životní poslání. 

"Můj život mi konečně dává každý den opravdový smysl."

"Inspiruji, podporuji a pomáhám ostatním lidem na jejich životních cestách." 

První manželství jsem se snažila ještě několik let zachraňovat, ale nepodařilo se to. V roce 2013 jsem od manžela a ze společného domu odešla. Vnímala jsem, že potřebuji začít tvořit pro sebe a své děti nový a zdravý domov. Harmonické a láskyplné prostředí, ve kterém budeme moct všichni svobodně dýchat a bude nám dobře.

Vše se mi postupně podařilo. Jsem plně napojená na sebe a žiju v lásce a hlubokém souladu se sebou a svým okolím. Mám báječný vztah se svými dětmi. Žiju v novém, harmonickém manželství v krásném domě blízko přírody. Jsem úplně zdravá, bez ekzémů a alergií. Dělám práci snů, která mě nesmírně naplňuje. Přináší mi finanční hojnost, svobodu a nezávislost tvořit jen to, co mi dává smysl, a mít stejně naladěné lidi kole sebe. 

Jsem šťastná celou svou bytostí. Inspiruji, podporuji a pomáhám ostatním lidem na jejich životních cestách jako autor knih, seberozvojových programů, lektor koučů, jsem zakladatelka Školy koučinku, transformační kouč. V tom, čím jsem sama prošla, pomáhám i ostatním. Dary a profesní talenty, které mi byly dány do života, a příležitosti, které jsem na své cestě dostala, sdílím skrze sebe a svou práci dál. Můj život mi konečně dává každý den opravdový smysl.

Lucie Königová

Primárně se věnuje rozvoji a supervizím týmu koučů. Pokud však cítíte, že potřebujete konzultaci přímo s ní, je tu i pro vás.  

MGR. LUCIE KÖNIGOVÁ

CEO 

BUSINESS A LIFE MENTORING


Praha

Odkudkoliv

Odkudkoliv


BUSINESS A LIFE MENTORING

  • Životní restart  - ujasnění vizí a svého směru
  • Profesní restart - vize a akční kroky k budování úspěchu 
  • Finanční restart - trvalý a pevný růst
  • Supervize pro profesionální kouče

"Mé srdce mě odjakživa táhlo ke vzdělávání a rozvoji potenciálu dospělých."