Ing. TEREZA POSTRÁNECKÁ

Kouč PROFESSIONAL 1

Pouze online

Odkudkoliv

Odkoučovaných hodin:

VZKAZ PRO VÁS

Věř, že můžeš dosáhnout všeho, po čem tvé srdce touží, a být tím, kým skutečně jsi. A pokud ještě přesně nevíš, co to je a kdo vlastně jsi, tak se neboj. Všechny odpovědi se již nachází uvnitř tebe a společně je nalezneme. S láskou tvé pravé JÁ ♥

MŮJ PŘÍBĚH

Vždy jsem byla milovnicí seberozvoje. Zajímali mě lidé a jejich příběhy, fascinovaly mě různé životní osudy, lidská psychika, mezilidské vztahy. Lidé se mi často svěřovali, vyhledávali mou společnost a rozebírali se mnou své problémy. Dělalo mi to dobře, dokázala jsem vyslechnout, poradit. Když se ale dostalo na mě samotnou, tak to byl pravý opak. Aniž bych si to uvědomovala, tak můj život řídila hlava a výkon, díky kterým jsem se cítila v bezpečí a měla vše pod kontrolou. Emoce byly velice nevítané, jelikož do všeho vnášely jen zmatek, chaos, bolest a trápení. 

Můj vlastní život byl o naplňování potřeb všech ostatních kromě mě samotné. Přizpůsobivost, skromnost a vcítění se do druhých jsem považovala za své silné stránky.

Práce byla mým hnacím motorem. Přestože jsem ale dřela jako kůň a již od 20 let vykonávala manažerské pozice, finanční hojností jsem rozhodně netrpěla. Naopak, jakékoliv zvýšení platu (o které jsem si navíc musela vždy sama požádat) vedlo k ještě většímu výkonu, abych si ho zasloužila.

Stejně jako v práci, tak i v partnerství určovali mou hodnotu druzí. V mém životě se tak drželi ti, kteří toho dokázali využít ve svůj prospěch – stejní negramoti jako já –, a ti kvalitní mě opouštěli, což jsem si pro sebe překládala tak, že nejsem dost dobrá, a mé sebevědomí šlo stále níž a níž.

Můj strach z ublížení a ztráty mi nikdy ani nedovolil rozvinutí dlouhodobého vztahu. Spíš jsem každý vztah už předem podvědomě sabotovala, abych si tak mohla potvrdit, že vztahy jsou k ničemu, láska neexistuje a samotné je mi líp. Uměla jsem si tak krásně lhát.

Navenek jsem působila velice schopně, pevně, možná by se dalo říct i spokojeně, ale opak byl pravdou. Uvnitř jsem byla nejistá, nestabilní, neklidná, ztracená, upjatá. Neustále jsem zpochybňovala sama sebe a vlastně jsem ani nevěděla, co chci a kdo vůbec jsem. Mé vymezování bylo vždy plné emocí, bojovnosti, výčitek a ve finále i sebebičování a zpochybňování vlastních potřeb a pocitů.  

Dokončení VŠ, sebevražda mého dědy, výpověď v práci, nalezení nové a odstěhování se z rodného Mělníka do Prahy tenkrát zřejmě odstartovaly mou vnitřní cestu ke změně. Trávila jsem více času sama se sebou, četla rozvojové knihy, navštěvovala seberozvojové semináře, řízené meditace, začala se věnovat józe. Tak strašně jsem toužila zklidnit tu svou neustále přemýšlející a analyzující mysl a nalézt v sobě odpovědi na všechny otázky, které mě dovedou k vnitřnímu klidu a míru. Ale ani meditace, ani jóga nesvedly to, co mé milované víno, které mi pomáhalo se každý večer uvolnit, vypnout hlavu a usnout, jelikož problémy se spánkem byly téměř na denním pořádku. 

Již nějakou dobu mě trápily silné bolesti břicha, které na jaře roku 2022 vygradovaly ve ztrátu vědomí a mým probuzením se na zemi vedle postele. Po pár návštěvách lékaře přišla diagnóza – endometrióza – a s ní i otázka mé doktorky, zda navštěvuji psychoterapii. Někoho by to mohlo pobouřit, ale já v tu chvíli věděla, že ji skutečně potřebuji, jelikož už si sama pomoct nedokážu. Všechny ty potlačené emoce, zadupané ženství, přehnaný výkon, život v mužské energii. Uvnitř jsem byla prázdná, nešťastná, ztracená, a dál jsem takhle žít nechtěla. Tímto se navíc velmi silně otevřelo téma mateřství a fakt, že ve 32 letech nejsem schopná mít dlouhodobý vztah, natož přivézt na svět dítě. A že možná tuto možnost ani nikdy mít nebudu. Jako žena jsem si už nemohla připadat víc neschopně a k ničemu.

Velice krátce nato jsem objevila Life Academy a všechny své úspory se rozhodla investovat do intenzivní práce na sobě. Tím se rozjela velkolepá transformační jízda. 

Byl to náročný rok. Vše, v čem jsem celé roky žila, se začalo bortit, zanikat, aby se mohlo zrodit nové a uzdravené. Bolelo to, moc. Občas jsem si říkala, zda se to vůbec někdy překlopí. Má koučka mi ale byla skvělým průvodcem. V pochopení a laskavosti mě prováděla všemi těmi nánosy a šla se mnou stále hlouběji a hlouběji, kam bych se sama nikdy neodvážila. 

Ještě před rokem bych nevěřila, jak moc mě to pohltí a co všechno se může za pouhý rok změnit. Z oběti se stal tvůrce, který už nyní ví, že vše je možné. Že já jsem tou nejdůležitější osobou ve svém životě. Osobou, kterou se vyplatí poznávat, naslouchat jí a plnit jí vše, na co si vzpomene. Být si věrná, hýčkat se, být k sobě laskavá a hlavně ve všech směrech upřímná. 

Pokud už také cítíš, že by se ti hodila pomoc a jsi připravený/á nahlédnout do svého nitra, ráda budu tvým průvodcem.

RYCHLÝ DOTAZ

CHCETE SE NA NĚCO ZEPTAT?

Jméno a příjmení*
Váš e-mail*
Telefonní číslo*
Dotaz*

OBLASTI MÉHO PŮSOBENÍ

VZTAH K SOBĚ


 • Cesta ke stabilitě a vnitřnímu klidu

 • Napojení se na sebe, na své pocity a potřeby

 • Co chci a kdo vlastně jsem

 • Emoce a strachy jako naši navigátoři, nikoliv nepřátelé

 • Sebepřijetí, sebehodnota

 • Kouč osobního rozvoje

PRÁCE A PENÍZE


 • Práce jako hnací motor, tlak na výkon

 • Dosažení vysněného finančního ohodnocení

 • Zdravé vymezení se autoritě (nadřízeným, klientům)

 • Rovnováha mezi pracovním a osobním životem

 • Vedení, komunikace a motivace týmu

ZDRAVÍ


 • Vliv potlačených emocí a vnitřních zranění na naše zdraví

 • Endometrióza – vymanění se z mužské energie, být znovu ženou

 • Psychosomatika – proč si držíme nemoci

PARTNERSTVÍ


 • Jak zůstat ve vztahu sama sebou

 • Strach ze ztráty a bolesti, sabotování vztahu

 • Odpoutání se od minulých partnerů

 • Koho vlastně chci, co mi v tom brání

 • Partner jako naše zrcadlo 

RODIČOVSTVÍ


 • Chci/nechci děti?

 • Je mi přes 30 a nemám děti

 • Obavy a vnitřní strachy z budoucího rodičovství

 • Vztah dcery s matkou, ženské rodové linie

PRAXE A ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI

 • 12 let praxe na manažerských pozicích a jak se stát gramotným manažerem

 • Vymanění se z tlaku na výkon, nalezení rovnováhy mezi osobním a pracovním životem

 • Jak se stát podnikatelkou – převzetí zodpovědnosti za vlastní život, být svým vlastním pánem

 • Zkušenosti s endometriózou – pochopení, proč přišla, vymanění se z mužské, výkonové energie, dovolení si být znovu ženou, změna životního stylu, zbavení se bolestí

 • Zkušenost s dobrovolným odchodem blízké osoby ze světa – pochopení, přijetí, odpuštění, uzavření 

 • Zájmy – adoptovaná fenka Jack Russell teriéra Mia a milujeme společné venčení v přírodě, nejlépe někde v lese a v horách, kde se cítím naprosto svobodná a uvolněná

CHCI OBJEDNAT KONZULTACI

Ing. Tereza Postránecká

Kouč PROFESSIONAL 1

Konzultační cena: 1000 Kč/hodina

Místo konzultace: Pouze online

Konzultace po telefonu: Odkudkoliv

Konzultace přes video: Odkudkoliv

Konzultační jazyky: Čeština

Co je důležité vědět

Pro efektivní práci se koučinky provádějí vždy v délce 2 hodin. Toto časování se ukazuje po 10 letech práce s lidmi jako nejpřínosnější pro osobní přeměnu i jako nejefektivnější využití vašich peněz. Intervaly mezi sezeními si domluvíte individuálně s koučem.
 • Konzultační cena: 1000 Kč/hod

REFERENCE MÝCH KLIENTŮ

Terezka má nesmírně vyvinutou empatii a schopnost vcítit se do problémů druhých. Koučink s ní plyne klidně, ale efektivně. Nad tím, co říkáte, se zamyslí a dává věci do kontextu, přesně tak, jak to klient potřebuje. Její energie je klidná, krásná a všeobjímající. Všem klientům ji vřele doporučuji. ♥
Kateřina Tůmová
Koučink s Terkou mě nabíjí energií, moje sebehodnota stoupá a já si uvědomuji svoji výjimečnost. Byla jsem tak zaměřená na jednu věc, že jsem neviděla všechny možnosti, které mi život nabízí. V tom je veliká hodnota, mít někoho, kdo vás namotivuje a otevře vám oči. Terku doporučuji všemi deseti. 😊
Martina Doubková