MGR. LUCIE KÖNIGOVÁ

KOUČ PROFESIONAL - MASTER

Praha

Odkudkoliv

Odkudkoliv

Život ve mně úplně vyhasl

Mé nastavení z původní rodiny bylo na obětavou matku, která se stará o děti a o rodinu a muž je finanční zajišťovatel. Jako žena nemám profesně hodnotu a nikdy nemohu dostatečně vydělávat, tudíž moje práce není podstatná. Úplně jsem se potlačila. V tomto nastavení jsem fungovala několik let. Domnívala jsem se, že je to tak správně, a namlouvala si, že bych v tom měla být šťastná. Ve skutečnosti jsem se cítila zoufale. Neviděla jsem jinou možnost. Nespokojenost jsem v sobě potlačovala. Měla jsem pocit, že to všechno musím kvůli dětem vydržet, než odrostou, že já teď nejsem důležitá.

Mé životní i profesní nastavení bylo úplně v rozporu s tím, kdo opravdu jsem.

Vše vyústilo roku 2007, kdy mě manžel fyzicky napadl a krátce nato jsem i vážně onemocněla. Doběhly mě tak dlouhé roky sebepotlačování, které se průběžně projevovaly i těžkým ekzémem, až došly do syndromu totálního vyčerpání a vnitřního vyhoření. Můj život byl ve mně úplně vyhaslý. Došlo mi, že jsem od sebe úplně odpojená, žiju sama proti sobě a vůbec nevím, co chci.

Silnou motivací k mé změně byly moje děti. Cítila jsem, že když se sebou nic neudělám, stejné nastavení, závislé a nesebevědomé ženy s dominantním mužem vedle sebe, zkopírují ve svých životech. Taková představa pro mě byla děsivá.

Pustila jsem se do úplného životního restartu. Musela jsem začít od základů. Najít postupně cestu zpátky k sobě a naučit se zdravě vymezovat. Na profesní křižovatce v roce 2010 jsem našla svoji práci snů. Odešla jsem po 14 letech z korporace a vydala se na cestu podnikání. Mé srdce mě vždycky táhlo ke vzdělávání a rozvoji potenciálu dospělých. Pustila jsem se do studia vysoké školy, kterou jsem v roce 2014 završila magisterským studiem, a stala se profesionálním koučem, mentorem a lektorem. Osvobodila jsem se z finanční závislosti na muži a po 18 letech ukončila rozvodem i nefunkční manželství.

Vybudovala jsem od základů prosperující firmu, která pomáhá tisícům lidí na jejich životních cestách prostřednictvím seberozvojových produktů, knih, seminářů a online programů, jež tvořím. Dále se intenzivně věnuji studentům Školy koučinku, kterou jsem založila v roce 2016. Má přímo transformační vliv na každého účastníka a jeho další osobní i profesní cestu.

Vedu a rozvíjím tým koučů. Všichni mají s klienty skutečně mimořádné výsledky. Věřím, že si mezi nimi najdete i svého osobního kouče. 

Můj život má nyní opravdový smysl.

Individuálním konzultacím věnuji již v omezeném množství. Pokud však cítíte, že potřebujete konzultaci přímo se mnou, jsem tu i pro vás. Důležité je, abyste skutečně vnitřně cítili, že jste rozhodnuti své vnitřní nastavení změnit. Pak vám umím opravdu pomoci.

Těším se na vzájemnou spolupráci anebo se můžeme potkat na některém z mých seminářů. Lucie

OBLASTI MÉHO PŮSOBENÍ

VZTAH K SOBĚ


 • životní krize

 • životní restart nalezení svého životního směru

 • osobní vyhoření a ztráta smyslu života

PRÁCE A PENÍZE


 • finanční nezávislost

 • nastartovat podnikání a rozvoj businessu

 • začít vydělávat a tvořit rezervy

 • budování přirozené autority a schopnosti stát se kvalitním leaderem

 • mentoring = business mentor, pomoc v profesním nastavení, tvoření osobní značky v souladu se sebou, autenticita

 • tvoření businessu a podnikání v souladu se sebou

 • rozvoj profesního potenciálu

 • profesní vyhoření

 • work-life balance

PARTNERSTVÍ


 • párová konzultace/terapie

 • krize a neshody v partnerství

RODIČOVSTVÍ


 • rodinná konzultace/terapie

 • krize, spory a problémy v rodině

PRAXE A ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI

 • Autorka DVD  (Ne)Gramotný rodič – Jak neselhat jako rodič a semináře NeGramotný rodič
 • 11 let veřejný motivační řečník, vedení přednášek, seminářů, workshopů a transformačních pobytů v oblasti osobního růstu pro veřejnost i firmy

 • 10 let publikační činnosti a spolupráce s médii

CHCI OBJEDNAT KONZULTACI

Místo konzultace: Praha

Konzultace po telefonu: Odkudkoliv

Konzultace přes video: Odkudkoliv

Konzultační jazyky: Čeština, Angličtina

Konzultační cena: 5000 Kč/hodina (200 EUR/hodina)

Co je důležité vědět

Pro efektivní práci se koučinky provádějí vždy v délce 2 hodin. Toto časování se ukazuje po 10 letech práce s lidmi jako nejpřínosnější pro osobní přeměnu i jako nejefektivnější využití vašich peněz. Intervaly mezi sezeními si domluvíte individuálně s koučem.

REFERENCE MÝCH KLIENTŮ

Dobrý den, Lucko,posílám myšlenky, které mě problěhly hlavou těsně po odchodu z naší schůzky: jsem štastný, spokojený, měl jsem opravdu velmi dobrý pocit když jsem odcházel. Musím říct, že jsem byl opravdu překvapen „co jste ze mě dostala“ ???? Těším se na další setkání.
Tomáš
Luci, já jsem tak šťastná, ze Vás mám! Klesám na kolena a Vy mi pomůžete vstát. Uvadám a vy mě zalijete. Jste k nezaplacení! ???? Moc děkuji a těším se na další setkání!
Eva
Milá Lucie, chtěla bych ti moc poděkovat za tvůj výborný koučink. Déle jak tři měsíce jsem se každý týden těšila na naše sezení. Těšila jsem se na to, co nového se o sobě s tvojí pomocí zase dozvím, těšila jsem se na novou „dávku“ motivace, inspirace a energie. Bylo fajn se věnovat každý týden dvě hodiny jen a jen mým problémům a postupně je rozkrývat a společně hledat cestu k řešení. Ty jsi mně postupně ukazovala cestu a i když jsem někdy i trochu protestovala, stále jsi mě nenásilně, ale velice důsledně vedla a pomáhala objevovat problémy a špatné zápisy ukryté někde hluboko.Objevily jsme spolu spoustu zápisů z různých oblastí a je mi jasné, že je přede mnou ještě hodně práce, že je to vlastně nikdy nekončící proces. Ale také jsem si uvědomila, že mně to strašně baví, že se tím zvyšuje kvalita mého života a všechny zákonitosti se až zázračně naplňují. Měním se nejen já, ale i mé okolí a všechny souvislosti. Pokaždé, když si začnu proćitat svoje zápisy, cítím se lépe. Je to chvíle, kdy se zabývám sama sebou, chvíle zklidnění, dobití baterek, chvíle nové inspirace. Metoda mě začala moc bavit a koučinku bych se chtěla věnovat více a pomoci tak zlepšit život nejen sobě, ale třeba i ostatním. Moc ti děkuji za profesionální, ale zároveň lidský a velice milý přístup. Ještě jednou DÍKY a ať se ti daří a ať jsi šťastná.
Vlaďka
Dobry den Luci, moc Vam dekuji za Vasi vstricnost 🙂 Jinak moc Vam gratuluji, vnimam, ze hodne rostete ve sve profesi – osobne Vas jako kouce a osobnost hodne uznavam. Tady v Cechach znam pouze 3 osobnosti, ktere bych osobne oslovila a doporucila, vy jste jedna z nich :-)Divala jsem se na Vas profil – moc Vam fandim!!! :-)Ja stale studuji a posouvam se, je to az k neuvereni, co se cloveku otevira, nekdy je to tezke vstrebat a chvili to trva, ale ten vysledek za to stoji ???? A opravdu jsem moc vdecna za to, ze jsem mela moznost se s Vami spolupracovat. Nastartovalo to moji zmenu tim spravnym smerem, stale si vybavuji nektere nase rozhovory, a dnes se mi to jen potvrzuje a chapu to vic :-))Tesim se, ze se jeste setkame, rada bych s Vami prodiskutovala svoje nova poznani, tak se urcite na nejakou konzultaci v blizke dobe objednam ???? Mejte se moc krasne ????
Marta
Dobrý den Lucie, delší dobu jsem měla po naší konzultaci docela prázdno, tmu…žádný pocit ani myšlenka se nobjevovala. Až tak po 15 minutách přišel příjemný pocit ve smyslu „Můžu mít všechno, co si přeji a můžu si to vzít“, který trval cca 5 minut a začal slábnout v obavě, že všechno krásné netrvá dlouho. Objevila se tam ta malá holka uvnitř mě a s nehezkým výrazem řekla: „bez svolení nemáš nárok na cokoliv“… můj pocit se dostal do emočního rozporu a nejistoty „Co je vlastně správné?“ ( zmatek v hlavě ) =) nerozhodnost. Začaly se mi objevovat příběhy z poslední doby, které mi vyjevovaly stále dokola jeden příběh z dětsvtí. Vážně zajímavé vidět to, co jsem nikdy neviděla. Dává mi to smysl a získala jsem odpověď na spousty otázek ve smyslu „Proč to se to děje?“. Z toho celého jsem uviděla světlo na konci tunelu, které mi říká “ Sice je těžké to všechno změnit a potrvá to, ale za pokus to stojí, protože já za to stojím! Moc Vám děkuji, přeji krásný den a těším se na spolupráci!
Tereza
Dobrý večer Lucie,po společném rozhovoru jsem si uvědomila jaký balast na sobě mǎm,jak se mi v krátké době tolik věcí seběhlo a doběhlo mě.V podstatě jsou to zbytečnosti,kterými se mysl zaobírá a v kterých jsem zacyklená.Najednou si umím otočit myšlenku a nejvíce mi pomáhá příjemný film s přijemným prožitkem situace.cítím se daleko lépe po týdnu a už to hlavně umím ovlivnit!!! Budu se zítra těšit:-)
Dáša
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec egestas urna et ex molestie viverra. Etiam sollicitudin massa nulla, a malesuada nulla vulputate id.
Jméno Příjmení
Hezky vecer,rada bych Vam jeste jednou podekovala za dnesni prijemne setkani, bylo to pro me opravdu hodne prinosne a rada budu pokracovat…. Mela jsem v planu zarizovani noveho bytu a dovolenou, ale praci na sobe vnimam jako prioritu, takze tomu dam ted prednost ???? Premitala jsem si v hlave to o cem jsme mluvily a uvedomila jsem si, jak bylo dulezite vubec popsat to, co mam v sobe zakodovano… Velkym uvedomenim a prozrenim bylo pro me popsani a shrnuti emocniho nastaveni, ktere mam – no, je co delat ???? Jiz ta prvni konzultace ve mne zanechala prvni zmeny a mam z toho moc dobry pocit:-) PS: Moc dekuji za vcerejsi konzultaci, clovek si uvedomuje takovou spoustu veci, az me to desi – v tom pozitivnim smyslu ???? Vubec nechapu, jak jsem mohla v minulosti fungovat a kolik casu ztratila, ale vsechno ma svuj smysl a vnimam to velmi pozitivne ???? Fakt moc diky! S pranim hezkeho zbytku dne.
Martina
Dobrý den paní Königová, sezení s Vámi bylo příjemné, přestože se objevila bolavá místa, která tam stále mám. měla jsem pocit, že jsem to už vyřešila, ale včera jsem si uvědomila, že je to stále ve hře a dost citlivé. Byla jsem dost překvapená, co jsme tam všechno našly a sama cítím, že tam toho bude víc. Napadají mě další zápisy. Myslím, že jsem si o tom udělala celkový obrázek, jak na to. Moc děkuji!
Petra
Dobrý den, Lucie, člověk si myslí, že pomáhat druhým je dobrá a záslužná činnost a z toho důvodu, že pomáhám s dobrým úmyslem, tak by mě niky nenapadlo, že bych tím mohla někomu uškodit. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcích, které bych si sama ani neuvěomila… Sezení mi pomůže s nasměrováním svých budoucích rozhodnutí a tím uvědomit si, že bych se měla věnovat i sama sobě a nezatěžovat se problemy druhých. Poslední dobou jsem totiž dost unavená a teď mi došlo, z čeho všeho to může být. Děkuji
Markéta
Dobrý večer paní Königová,ještě jednou díky za koučink s Vámi. Otevřelo mi to oči. Hlavně uvědomění si emoční vázanosti na moji mamku a také to, že vlastně moje já (ten Vojta uvnitř mě) je nejlepším kompasem, který ví nejlépe co chce. Je dobře, že jsou lidé jako jste vy, kteří dokáží druhým pomoci. Děkuji za Váš čas a přeji hezký zbytek víkendu.
Vojta
Dobrý den Lucie, moc zdravím. Přemýšlela jsem nad tím, jak nejlépe popsat své pocity z předešlých 6-ti měsíců. Zpočátku jsem byla docela skeptická, nevěřila jsem, že bych mohla pomocí “nějakých otoček“ změnit své chování a postoje k okolí, ale hlavně sama k sobě. Že si začnu konečně věřit a mám se ráda, dokážu se pochválit a na druhou stranu neustále neřeším, co si o mě myslí ostatní nebo se nenervuji kvůli tomu, že něco nestihnu. Takže děkuji Vám, no a taky sama sobě :-), že téměř půl roku v noci, místo toho, abych jako v minulosti přemýšlela nad spoustou blbostí,normálně spím. Že dokáži ostatním říct, co se mi nelíbí a proč. Že jsem konečně, bez pocitu nějaké nepravosti, použila v odpovědi na pracovní dotaz, vysoko
Jarka
Dobry den, Lucie dala jste mi vedomi, ze jsem na spravne ceste a ze muzu pomahat lidem. Skrze toto pomuzu i sobe a kruh se uzavre. Dala jste mi nadeji, ze diky tomu potkam lidi jako jste Vy, se kterymi si budu moct dukladne promluvit. Dukladne si s nekym promluvit a diky tomu si urovnat myslenky je k nezaplaceni. Vim, ze vetsina lidi chce mit „neco v ruce“, aby meli pocit, ze za sve penize neco dostali, to ale neni muj pripad. To, co jsem si odnesl ja, se na papir stejne dat neda.
Mirek
Dobrý den, Lucie, díky moc za super strávené dopoledne. Posílám efekt zavřených dveří, můj vnitřní dialog. Už nechceš aby tu na gauči seděli další – v přeneseném slova smyslu, moje děti? Na toto téma si bohužel už dlouho všímám, že vyrůstá nová generace takových dětí. Docela silně toto vnímám v obchodech, na hřištích apod. Rodiče se k dětem moc hezky nechovají. Určitě je ale i mnoho rodičů, které se dětem věnují tak dobře, jak můžou. Ale těch špatných případů je docela hodně. Z Worksopu a i z této středy jsem si uvědomil, že určitou informaci, když slyším poprvé, nejsem schopen ji pochopit tak, jako když jí slyším po druhé, nebo po třetí. Až když s nimi člověk pracuje, teprve pak je schopen pochopit ty mechanismy, které zde fungují. Na poprvé je určitě pochopit nelze. Když se o tom doma zmiňuji své partnerce, není schopna to pochopit. Na podruhé a na potřetí už to chápe daleko víc. Prostě se jí to tam pomalu spojuje. Člověk aby něco pochopil, tak musí mít v mozku na co navázat.Sedět na tom gauči a nechat se takto koučovat je jako cestovat prví třídou v luxusním dopravním prostředku:-)Díky!
Petr
Dobrý den, Lucie, cestou domů, mě napadlo, že vaše metoda, je metodou, která mě určitě přivede na správnou cestu životem, a že mi pomůžou udělat si život takový, jaký chci.Děkuji a těším se na další spolupráci ????
Michal